Стамбульська конвенція і українські пробаційні програми: що спільного?
Спільна мета: забезпечення ефективної боротьби з домашнім насильством та насильством щодо жінок.
ООН Жінки в Україні: «Збройний конфлікт, примусове переміщення, втрата доходів та роботи – все це може стати тригером для збільшення гендерно зумовленого насильства щодо жінок».
Із 2014 року триває збройна агресія російської федерації проти нашої держави, яка спричинила значну шкоду як країні в цілому, так і безпосередньо її громадянам. Сьогодні, одним з наслідків війни росії проти України є збільшення випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі, що фіксується міжнародними гуманітарними/правозахисними організаціями, службами ООН та Уповноваженого ВР України з прав людини, а також Національною поліцією України (статистичні дані та коментарі експертів – за посиланнями: https://gbvaor.net/.../ukraine-gbv-sdr-27522-final-format...; https://life.liga.net/.../kak-jenschinam-zaschititsya-ot...).
З метою консолідації зусиль різних державних інституцій та громадського сектору щодо забезпечення ефективної боротьби з домашнім насильством та насильством щодо жінок 20 червня 2022 року Верховна Рада підтримала ратифікацію «Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами».
Органи пробації України є важливою частиною механізму системи правосуддя, які забезпечують реалізацію заходів із запобігання та протидії насильству над жінками і домашньому насильству на практиці.
Як принципи Стамбульської конвенції реалізовані у роботі органів пробації - читайте на сайті Центру пробації
https://www.probation.gov.ua/?p=12461
Інформує
уповноважений з гендерних питань –
радник керівника Державної установи «Центр пробації»
Олена СУБОТЕНКО
#новації_правосуддя #безпечніше_суспільство #домашнє_насильство