Локницька громада

Рівненська область, Вараський район

Єдиний державний веб-портал цифрової освіти “Дія. Освіта”

 

Дія.Освіта. Меседж-бокс

Дефініція

Дія.Освіта — це національна едьютейнмент платформа актуальних знань та навичок.

Слоган:

Дія.Освіта: нові навички — нові професії.

Походження:

Дія.Освіта — наступний етап еволюції проєкту Дія.Цифрова освіта, який стартував у 2020-му і був зосереджений на цифрових навичках і цифровій грамотності. На платформі зареєстровані майже 2 млн українців, близько 75% користувачів подивилися усі випуски свого курсу й отримали сертифікати.

 

Офлайн-складова проєкту — мережа хабів цифрової освіти по всій Україні, куди кожен українець може завітати та безоплатно пройти навчання з цифрової грамотності. Це партнерські установи: бібліотеки, школи, університети, компанії й приватний сектор, IT-організації, ЦНАПи, громадські організації. 

 

Результати. У 2023 році частка українців, цифрові навички яких нижче позначки «базовий рівень», 

скоротилась в порівнянні з 2021 роком на 7,4% і наразі становить 40,4%. Тобто 7,4% українців, які взагалі не мали базової цифрової грамотності, підвищили свій рівень цифрових навичок. Це дозволяє отримувати державні послуги онлайн, якісно підвищити рівень життя, впевнено користуватися соціальними мережами та інтернетом.

 

​​Україна увійшла у топ-10 країн світу в рейтингу технологічних навичок. Такий результат оприлюднено в щорічному дослідженні Global Skill Report 2022 від Coursera. Це означає, що українці — одні з найкращих у світі в роботі з комп’ютерними мережами, базами даних, операційними системами, інженерією безпеки, програмною інженерією, комп'ютерним програмуванням, хмарними обчисленнями, веброзробкою, розробкою застосунків для мобільних пристроїв тощо. 

 

Потреба в Дія.Освіта

Офіційно зареєстровані майже 5 млн вимушених переселенців. За міжнародними оцінками, їх ще більше — близько 7 млн людей. При цьому бойові дії тривають там, де раніше були зайняті 10 млн працівників. Щонайменше 5 млн з них втратили роботу. Чимало людей лишилися і без домівки, і без роботи.

 

Дія.Освіта дозволить вимушеним переселенцям, людям, що втратили роботу, та всім іншим громадянам і громадянкам безплатно отримати актуальні знання та навички в зручному та інклюзивному форматі. Дія.Освіта — це унікальна  можливість отримати нові навички та зробити крок назустріч новій професії. 

 

Що таке Дія.Освіта для користувача

 

Це освітні серіали, що дозволять познайомитися з новими кар‘єрними можливостями та зробити перший крок до нової професії або зміни роботи.  

 

Будь-хто може обрати персональну траєкторію навчання — і вивчати саме ті теми, які цікавлять найбільше. А для тих, хто ще не визначився з пріоритетами, доступний тест для пошуку професії — на основі відповідей користувача йому будуть запропоновані рекомендації щодо навчання та перелік актуальних для вас вакансій.

 

Тематика освітніх серіалів надзвичайно широка: від дата-аналітика до баристи, від таргетолога до пекаря, від тестувальника програмного забезпечення до пакувальника. Пріоритет — на професіях, що мають попит на ринку праці. Також на платформі можна переглядати освітні серіали із цифрової грамотності чи кібербезпеки. Абсолютно всі вони є безплатними та доступні всім охочим, і завжди такими залишатимуться.

 

Окрім формату освітніх серіалів у форматі едьютейнмент та мікронавчання, на Дія.Освіта також доступні профорієнтаційні тести, подкасти, вебінари, гайди. Наша кінцева мета — навчити людей цифровій грамотності та вирішити проблему з високим рівнем безробіття через рескіллінг та апскіллінг онлайн. 

Обличчями багатьох курсів стали українські зірки та лідери і лідерки думок. На додаток до теоретичної частини можна проходити симулятори з реальними задачами, з якими стикаються працівники у різних сферах.

 

Після успішного завершення навчання кожен отримує сертифікат, який можна додавати у резюме.

 

Lifelong learning

 

Якщо прогуглити це словосполучення, то знайдуться грандіозні 300 млн сторінок. Цей вислів можна перекласти як «Навчання протягом всього життя» — тобто безперервне оволодіння новими знаннями та навичками. Цей принцип вже є ключовим для більшості розвинених країн. Сучасний світ змінюється надто швидко, аби вивченого в школі чи університеті вистачило надовго. Саме тому Дія.Освіта надає українцям і українкам усі можливості встигати за змінами й ставати успішними, отримуючи нові навички та нові професії.

 

Едьютейнмент 

Особливістю навчання у Дія.Освіта є сучасний формат едьютейнмент — поєднання розваг і навчання, а також мікронавчання з обов'язковими стоп-уроками. Замість класичних онлайн-курсів — освітні серіали, замість рівнів — сезони, замість уроків — серії. Залучення, експертів, відомих діячів та лідерів думок як героїв освітніх серіалів розв'язує проблему скептичного ставлення до держави та її ініціатив, оскільки люди із задоволенням стежать за «своїми» селебріті та довіряють їм. Досвід Дія.Цифрова освіта показав, що 70-80% користувачів дивляться всі серії освітніх серіалів і отримують сертифікати, що свідчить про цікавість і корисність навчання 

 

Під час навчання використовуються принципи серіальності: є діалог, гумор, залучення глядачів, імпровізація, уривчастість (серії закінчуються на цікавому моменті). Завдяки цьому ті, хто починають навчання, проходять його повністю, здають фінальне тестування та отримують сертифікати.

 

Фінансування

На виробництво освітніх серіалів не витрачаються державні кошти. Щоразу Мінцифра шукає партнерів і донорів для розробки освітнього серіалу. 

 

Сама платформа Дія.Освіта оновлена з ініціативи Міністерства цифрової трансформації за підтримки Google.org та Фонду Східна Європа. 

 

Авторитетність

Кожен освітній серіал фахівці з сучасної освіти та практики готували із  врахуванням Нового міжнародного Порядку денного з навчання дорослих на 2021-2030 роки. Це офіційний документ, затверджений Радою Євросоюзу.

 

Мінцифра співпрацює з Національним агентством кваліфікацій, щоб у всіх профстандартах з’явилась компетенція цифрової грамотності, а також з’явились нові цифрові професії. 

 

Реальні очікування

Дія.Освіта — це зручний та інклюзивний вхід до нової професії. Звісно, пройшовши лише один курс, людині складно одразу стати висококваліфікованим професіоналом й виконувати найскладніші завдання. Однак Дія.Освіта дозволяє визначити, чим саме краще займатися, показати, що це за професія, якими є її щоденні виклики, а також дати базові навички для цієї справи.

 

В будь-якій галузі тепер діє принцип Lifelong learning. Дія.Освіта допомагає безплатно та зручно втілити його різним людям у різних професіях.



 

Актуальність цифрових навичок

Повномасштабна війна супроводжується безпрецедентно кількістю ворожої дезінформації, фейків і маніпуляцій. Мета ворога — підірвати довіру українців до держави та зробити так, щоб українці вірили ворогу. Неправдивий контент охоплює мільйони українців із метою деморалізувати громадян і дискредитувати ЗСУ. Тому під час війни надзвичайно важливо розвивати цифрові навички, щоб захистити свої дані та бути на зв‘язку.

 

Найпопулярнішими за час повномасштабної війни наразі є освітні курси: 

 

Українці вирішили опановувати нові професії та приділяти особливу увагу медіаграмотності та кібергігієні.

 

Дітям

У воєнний час особливо важливо підтримувати та піклуватися про дітей. Пояснювати їм, що відбувається та відвертати їх увагу за допомогою мультфільмів, книжок та ігр. Зібрали кілька корисних сервісів. Освітні серіали для дітей від Дія.Освіта, які допоможуть малечі та батькам: 

  • Підприємництво для школярів. Доступно та зрозуміло про створення власної справи від ідеї до реалізації.
  • Діджитал-фізкультура для школярів. Уроки проводять гравці футбольного клубу «Шахтар» — капітан команди Андрій Пятов і захисник Сергій Кривцов.
  • Нові цифрові професії. Дізнавайтеся про нові цифрові професії, що мають попит: діджитал-маркетолог, SMM-спеціаліст, front-end- та back-end-розробник, QA, UI/UX-дизайнер, бізнес-аналітик, cybersecurity engineer, devOps-engineer, product manager.

 

IT-студії

 

​Пілотний проєкт «Оновлена інформатика — IT-студії». Проєкт реалізується за ініціативи Мінцифри та МОН в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом.

 

Штучний інтелект, Інтернет речей, віртуальна реальність, хмарні обчислення, блокчейн, великі дані та робототехніка — це вже наша нова реальність. Все починається зі школи, тому було вирішено переосмислити шкільний предмет і оновити зміст шкільної інформатики. Тому основною метою проєкту зі зміни курсу інформатики у 2022–2023 навчальному році стало проведення пілотування оновлених цифрових освітніх матеріалів. 

 

Оновлений курс інформатики охоплює такі змістові лінії — цифрову грамотність, медіатворчість, обчислювальне мислення та програмування, аналіз даних і моделювання, цифрове громадянство. Це допоможе учням сформувати детальніше розуміння предмета та нових тем.  

 

У пілоті беруть участь 50 шкіл. Їх відібрано із 405 заявок на участь. Серед них: 28% закладів — із сіл, селищ і селищ міського типу, 34% закладів — із міст, 26% закладів — з обласних центрів і 12% закладів зі столиці. Наразі в пілотуванні беруть участь понад 180 класів, 240 груп та 3000 учнів, під керівництвом 70 вчителів інформатики. 

 

Експерти провели опитування з 4 фокус-групами та індивідуальні інтерв’ю з учителями пілотних закладів, які надали відгуки щодо вивчення учнями нових тем. Учителі відзначають, що нові уроки цікаві для учнів (4,5 за 5-бальною шкалою), матеріали відповідають очікуванням (4,42 за 5-бальною шкалою), і 164 зі 171 вчителя (а це - 96%) готові рекомендувати їх для використання своїм колегам. За словами вчителів старших класів, запропоновані ресурси ІТ-студії замінюють роботу з підручниками від 70 до 100%, особливо в умовах дистанційного навчання.

 

Загалом за результатами 4 фокус-груп (учителями 1-4, 5-6, 7-9 та 10-11 класів) зазначаються наступні позитивні маркери цифрових освітніх матеріалів ІТ-студій: актуальність теоретичного матеріалу, наявність сучасних для інформатики тем та матеріалів; системність та структурованість ресурсів; послідовність та логічність подання освітніх матеріалів; зручність; наявність інтерактивних вправ і відео з реальними  ІТ-фахівцями; доступність при впровадженні дистанційної та змішаної форм навчання тощо.

 

А вже з наступного 2023-2024 навчального року після апробації та вдосконалення  оновлені освітні ресурси IT-студій будуть у вільному доступі й за ними навчатимуться 4 млн українських школярів. 

Приклади новин

які ви можете розмістити у себе на офіційній сторінці 

Новина 1. З‘явились ідеї щодо реалізації нового цифрового проєкту, та не знаєте з чого почати?

🤔 З‘явились ідеї щодо реалізації нового цифрового проєкту, та не знаєте з чого почати?

☝️Завдяки ініціативам CDTO в регіонах України реалізовано понад 210 унікальних проєктів. Але щоб цифрова трансформація відбувалася ефективніше, до неї можуть долучитися нові цифрові лідери, які мають креативні цифрові рішення та готові їх упроваджувати. Освітній серіал створено для тих, хто хоче долучитися до цифровізації державних послуг на місцях. Про що в серіалі?

✅Як планувати цифровізацію?

✅Як уникнути типових помилок та де шукати фінансування?

✅Що таке реінжиніринг сервісів?

✅Що таке українська система Трембіта?

Разом з Дія.Освіта все набагато простіше! ☺️

Долучайтесь до перегляду освітнього серіалу «Цифровізація державного сектору» та втілюйте у життя круті діджитал-проєкти👇🏻

 

🔗Посилання на освітній серіал  — https://osvita.diia.gov.ua/courses/digitalisation-in-public-sector

 

Посилання на фото: https://drive.google.com/file/d/1jG5D5VeeJ2EK8ubYWnO8ntqgCfiFJLvi/view?usp=drive_link

 

Фото без опису

Новина 2. Освітні Серіали про кібербезпеку на Дія.Освіта

⚡️Чи безпечно користуватися різними мережами Wi-Fi? Як уберегтися від кібербулінгу та інтернет-шахраїв?

Міністерство цифрової трансформації України рекомендує безоплатно опанувати інструменти кібербезпеки за допомогою освітніх серіалів. Навчайтеся у зручний час і з будь-якого місця на порталі Дія.Освіта.

Матеріали на тему кібергігієни, які доступні на платформі Дія.Освіта:

🔹Освітній серіал «Обережно! Шахраї»: https://osvita.diia.gov.ua/cou.../attention-cyber-fraudsters.

🔸Освітній серіал «Кіберняні»: https://osvita.diia.gov.ua/courses/cybernanny.

🔹Освітній серіал «Основи кібергігієни»: https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene.

🔸Освітній серіал «Про кібербулінг для підлітків»: https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyberbullying.

🔹Освітній серіал «Безпека дітей в інтернеті для батьків»: https://osvita.diia.gov.ua/.../serial-dlya-batkiv-onlayn....

🔸Гайд «Навіщо вам кібергігієна?»: https://osvita.diia.gov.ua/guides/naviso-vam-kibergigiena.

🔹Гайд «Кібергігієна під час війни»: https://osvita.diia.gov.ua/guides/kibergigiena-pid-cas-vijni.

Навчаймося разом з Дія.Освіта!

 

Посилання на фото:  https://drive.google.com/file/d/1Q_FCGcrxw8p1TNpEl6-8RB5s7KClppTi/view?usp=drive_link

 

Фото без опису

Новина 3. Нові освітні для публічних службовців на Дія.Освіта

👨🏻‍💻 На платформі Дія.Освіта з’являться три нові освітні серіали для державних службовців та тих хто мріє ними стати!

 

Вам цікаво як підготуватися і втілити стажування? Як не втратити зв’язок із молодими людьми опісля й перетворити стажування на довгострокове партнерство? Як планувати антикорупційну роботу й організувати антикорупційне навчання для працівників органу? Які документи розробити для ефективної антикорупційної політики та як мінімізувати прояви типових корупційних ризиків у діяльності місцевої влади? Як провести успішну адвокаційну кампанію й просувати ідею відкритих даних разом із партнерами? 

 

На ці та інші запитання ви отримаєте відповіді від експертів у форматі дружніх розмов. Переглянувши декілька серій освітніх серіалів.

 

У серіалах ви дізнаєтеся, як:

✅ Що таке стажування та які переваги воно дає органу публічної влади та молоді.

✅ Як керівник ОМС та антикорупційний уповноважений можуть сформувати культуру доброчесності, заохочувати посадовців і небайдужих громадян повідомляти про корупцію та протидіяти їй.

✅ Куди подавати запит, щоб отримати потрібну інформацію та чому важливо публікувати гендерно дезагреговані дані в наборах?

 

🧘‍♀️ Організація стажування молоді в органах публічної влади – https://osvita.diia.gov.ua/courses/organising-internships-in-public-authorities

💸 Антикорупційна робота в ОМС –  https://osvita.diia.gov.ua/courses/antikorupcijna-robota-v-oms

👩‍💼 Адвокація відкритих даних – https://osvita.diia.gov.ua/courses/open-data-advocation

 

Посилання на фото:  https://drive.google.com/file/d/1y_hpIgPZpQYTlyQMmqpifZ5YxLyM71OT/view?usp=drive_link

Фото без опису

Новина 4. Кризові комунікації та захист прав людини під час війни: три освітні серіали на  Дія.Освіта

🎓Кризові комунікації та захист прав людини під час війни: три освітні серіали для держслужбовців на  Дія.Освіта

Щодня публічні службовці допомагають мільйонам українцям отримувати життєво важливі послуги. Їхня робота повинна залишатися високопрофесійною та ефективною попри виклики воєнного часу.

Для цього разом з партнерами розробили три освітні серіали. На платформі Дія. Освіта вже доступні:

 

🔹Кризові комунікації 👉🏻 https://osvita.diia.gov.ua/courses/crisis-communications

Серіал навчить правильно реагувати на стрес та ефективно спілкуватися в складних ситуаціях.

 

🔹Кризові комунікації в управлінні персоналом 👉🏻https://osvita.diia.gov.ua/courses/crisis-communications-in-personnel-management

Курс навчить HR-спеціалістів на державній службі, як побудувати якісну комунікації всередині команди під час кризи.

 

🔹Міжнародне гуманітарне право та забезпечення міжнародних стандартів прав людини під час війни 👉🏻 https://osvita.diia.gov.ua/courses/iternational-humanitarian-law

Курс розповідає, як міжнародне гуманітарне право впливає на роботу у публічному секторі та як забезпечити дотримання прав громадян в умовах воєнного часу.

 

Працюєте на державній службі? Тоді приєднуйтеся до навчання. Усі освітні ролики тривають до 15 хвилин. Тож, ви швидко зможете отримати нові знання та відразу застосувати їх на практиці.

Продовжуємо разом будувати найзручнішу Україну майбутнього💫

Ці курси розроблені з ініціативи Національного агентства України з питань державної служби НАДС, Міністерство цифрової трансформації України, національного проєкту Дія.Освіта за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні , за фінансування урядів Данії та Німеччини.

 

Посилання на фото:  https://drive.google.com/file/d/1H0QdaMBVD2mkcbM2F1DAjGuZdcY4ATCm/view?usp=drive_link

Фото без опису

Новина 5. Як ефективно навчатися з Дія.Освіта?

 

🤩 На платформі Дія. Освіта можна не лише переглянути освітні серіали, але й пройти тестування на цифрову грамотність, прочитати гайд, послухати подкаст і найцікавіше пройти симулятор!

📺 Почнімо із серіалів. На сайті їх представлено понад 150. Ви можете сортувати їх за цікавою для вас тематикою, наприклад: для школярів, вчителів, бізнесу і ще неймовірно багато категорій.

Крім цього, є змога знайти конкретний серіал за назвою в пошуковому вікні вгорі сторінки.

📲 Скласти тест на цифрову грамотність можна аж за 4 різними видами Цифрограму. Для цього достатньо вибрати пункт «Тестування» в шапці та вибрати Цифрограм, що вас цікавить. Після складання тесту ви отримаєте сертифікат, який можна використати для надсилання резюме.

📝 Публікувати гайди почали після 24 лютого 22 року, проте їх уже назбиралося більше ніж 60 🦾  Тем гайдів — безліч, тут ви можете дізнатися як про діпфейки, ефективне онлайн-навчання, корисні функції в смартфоні, так і про правила безпеки під час воєнних дій. Прочитати їх можна в розділі «Гайди», перейшовши до нього з головної сторінки.

Навчання на Дія. Освіта стає ще доступнішим 🚀

Розпочніть свій шлях у digital-освіті вже зараз: https://osvita.diia.gov.ua/

 

Посилання на фото:  https://drive.google.com/file/d/1KePvPz7-apTgH-_9GGZR5Fu3h-ePNlaU/view?usp=drive_link

Фото без опису

Новина 6. Розпізнавайте фейки та долайти дезінформацію в Інтернеті

Як розпізнати фейкове фото в інтернеті❓

З початком повномасштабного вторгнення в інтернеті збільшилася кількість фейкових зображень. Їх легко підробити і в них легко повірити. Однак далеко не всі можуть відрізнити достовірне зображення і фейкове.

Тож як це зробити:

✅ Уважно розгляньте фото і відмітьте його: перспективу, пропорції об'єктів, тіні, віддзеркалення, фокус зображення, контрастність і кольори. А також на відповідність погоді, географічній топології, архітектурі, назві вулиць, номерам машин тощо.

✅ Кричуща назва чи підпис до фото. Приміром, такі як «шок», «сенсація», «терміново», «це фото видаляють звідусюди», «неймовірно» несуть ознаку маніпуляції і, ймовірно, можуть бути фейком.

✅ Перевірте ресурс, на якому ви побачили таке фото. Чи є там інші схожі публікації із кричущими та маніпулятивними заголовками, які в нього охоплення, чи вказаний автор, першоджерело, додаткові матеріали.

✅ Перевірка фото через спеціальні програми: Google Search by Images, TinEye допоможуть встановити першоджерело фото.

Fotoforensics, Duplichecker допоможуть переглянути зміни пікселів, тобто чи були зміни з фоторедакторами, зчитати геодані, метадані та додаткову інформацію навіть про тип камери, на яку було знято фотографію.

👆Більше правил безпеки та практичних порад дізнавайтеся на порталі 👉 Дія.Освіта!

Гайд: https://osvita.diia.gov.ua/guides/fejkne-fejk-ak-pereviriti-foto

Освітній серіал: https://osvita.diia.gov.ua/courses/how-to-protect-yourself-from-fakes-and-disinformation

Розпізнавайте фейки та долайте дезінформацію в інтернеті.

 

фото для допису: https://drive.google.com/file/d/1f-oEJuVxDl3BfUdC1Q_ygFd1ImSJRc0_/view?usp=drive_link

Фото без опису

Новина 7. Який цифрограм скласти?

 

📲 Перевірити свої digital-навички легко, склавши національний тест на цифрову грамотність Цифрограм на платформі Дія.Освіта. Проте яке тестування вибрати, якщо їх існує аж 11 видів?

З’ясуємо це в цьому дописі👌

🔗Посилання на усі тести: https://osvita.diia.gov.ua/digigram

✅ Цифрограм 1.0 та 2.0 для громадян

Цей тест підходить для всіх охочих перевірити свою цифрову грамотність незалежно від галузі вашої діяльності. Тут ви розглянете такі теми:

▪️ Основи комп’ютерної грамотності

▪️ Інформаційна грамотність

▪️ Створення цифрового контенту

▪️ Комунікація в цифровому суспільстві

▪️ Безпека в цифровому середовищі

▪️ Розв'язання проблем у цифровому середовищі.

 

✅ Ентреграм для молоді – https://osvita.diia.gov.ua/tests/entregram-4-youth

Тест для самооцінювання рівня власної підприємницької компетентності для молоді, визначити свій підприємницький потенціал для створення та успішного ведення власної справи. 

 

✅ Цифрограм для держслужбовців

Державні службовці 🧑🏻‍💼 можуть перевірити свої навички щодо роботи в цифровому середовищі в необхідній для роботи площині. Особлива увага приділена інформаційній грамотності та вмінню працювати з даними.

✅ Цифрограм для медичних працівників

Лікарі та інші працівники галузі охорони здоров’я 🧑🏻‍⚕️ можуть визначити свої сильні та слабкі сторони в digital-середовищі, перевірити свої цифрові навички відповідно до сучасних вимог професії.

✅ Цифрограм для вчителів

Цей тест на цифрову грамотність спеціально зроблений для освітян 🧑🏻‍🏫, оскільки охоплює питання за темами:

▪️ Учитель у цифровому суспільстві

▪️ Професійний розвиток

▪️ Використання та аналіз цифрових ресурсів

▪️ Навчання та оцінювання учнів

▪️ Розвиток цифрової компетентності учнів

✅ ICDL. Український цифровий громадянин

Це міжнародне тестування комп'ютерних вмінь, що здійснюється за єдиним стандартом для всіх країн. Тож, якщо ви перебуваєте за кордоном і ваш заклад освіти або місце роботи вимагає відповідний сертифікат, пропонуємо спочатку спробувати безоплатну версію на Дія.Цифрова освіта, надану партнерами (10-й модуль оригінального ICDL — для того, щоб орієнтуватися у форматі запитань), а тоді сміливо реєструватися та складати платну версію у відповідній країні 🌍

Сподіваємося, що цей невеличкий гайд вам знадобився. Не забувайте, що сертифікат після складання тесту можна використати під час створення резюме, наприклад, на платформах Robota.ua, Jooble та Work.ua 😉



 

фото для новини: https://drive.google.com/file/d/183XOjJFo9S68czsElNrLwErtQNvLpxDN/view?usp=drive_link

Фото без опису

Новина 8. Починаємо новий навчальний рік з цифровою освітою

🎓Починаємо новий навчальний рік з цифровою освітою

1 вересня — початок навчального року. Українські школярі продовжують здобувати освіту попри війну, адже наша нація має йти лише вперед, на відміну від «сусіда»👀

І щоб допомогти нашим школярам опанувати нові сучасні навички, пропонуємо освітні курси від Дія.Освіта. Це безоплатні уроки в розважальній формі, які проводять експерти та зірки.

✅ «Підприємництво для школярів» (https://osvita.diia.gov.ua/pidpryemnytstvo-dlya-shkolariv). Про те, як знайти свою бізнес-ідею та перевірити її, як зробити так, щоб про продукт дізналися, знайти клієнтів та фінансування для бізнесу.

✅ «Вступ: діджитал-маркетинг для школярів та студентів» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-marketing). Розкажемо про основи та стратегію діджитал-маркетингу, вебсайти, роботу з соцмережами, контекстну рекламу та Google-аналітику.

✅ «Штучний інтелект для школярів» (https://osvita.diia.gov.ua/.../artificial-intelligence...).  Пояснимо, що таке штучний інтелект, як і де його використовують та як опанувати професію, пов’язану зі штучним інтелектом.

✅ «Як стати YouTube-блогером» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/youtube). Навчимо шукати ідеї для власних відео, оформлення YouTube-каналу, аналіз конкурентів та  монетизації каналу.

✅ «Нові цифрові професії» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-professions). Відкриємо світ сучасних професій та підкажемо, які навички розвивати, як почати перші кроки в цифрових професіях.

Україні потрібні щасливі діти та освічені громадяни. Радимо вчителям використовувати наші освітні серіали під час навчання.

Цифровізація + освіта = технологічне майбутнє👨‍💻



 

фото для посту: https://drive.google.com/file/d/16goAh20z5JbWPa4p5-dtzIfrgJ7TkzCN/view?usp=drive_link

Фото без опису

Новина 9. Хаб цифрової освіти


🤔Чи знаєте Ви, що таке хаб цифрової освіти? 

 

Хаби цифрової освіти — це місця, куди може завітати кожен громадянин, безкоштовно отримати доступ до сайту Дія.Овіта та пройти навчання з цифрової грамотності. Це — бібліотеки, школи, університети, компанії і приватний сектор, IT-організації, ЦНАПи, громадські організації. 

 

Сьогодні вже ніхто не сумнівається, що тотальна цифровізація світу неминуча. Адже цифровізація є загальним трендом розвитку людства й інформаційні технології стали невід’ємною частиною всіх сфер нашого життя — від навчання та роботи до розваг.  Тож у сучасному світі кожній людині важливо володіти цифровими навичками. 

 

Тож запрошуємо Вас підвищити свої цифрові навички та відвідувати Хаби цифрової освіти!

 

Хочете приєднатись до мережі хабів? Подайте заявку тут ➡️ https://osvita.diia.gov.ua/hubs

Цифрограм для бібілотекарів ➡️ https://osvita.diia.gov.ua/digigram

Гайд “Як створити офлайн-хаб цифрової освіти на базі бібліотеки“ ➡️ https://osvita.diia.gov.ua/guides/ak-stvoriti-oflajn-hab-cifrovoi-osviti-na-bazi-biblioteki

 

фото для посту: https://drive.google.com/file/d/10b8EV_KHmTqnbs43HHx61dGTtBxlWO7c/view?usp=drive_link

Фото без опису

Новина 10. Обирай серіал та навчайтесь новому

 

🤩 Станьте програмістом з нуля або прокачайте скіли в кіберпросторі разом з освітніми серіалами на Дія.Освіта

Ділимося з вами найпопулярнішими, які дивляться українці під час війни👇🏻:

▫️ Цифрові держслужбовці 2.0 — як знайти приховані можливості й розв'язання проблем, яких іще вчора просто не існувало: https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-civil-servants

▪️ Програмування для новачків — все про реальний ІТ-ринок та можливість написати свій перший код: https://osvita.diia.gov.ua/courses/programming-for-beginners

▫️ Штучний інтелект — як використовувати його в журналістиці й інших сферах: https://osvita.diia.gov.ua/courses/artificial-intelligence

▪️ Основи кібергігієни — все про безпеку в кіберпросторі: https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene

▫️ Обережно! Кібершахраї — як захиститися від шахраїв і захистити власні дані в мережі: https://osvita.diia.gov.ua/cou.../attention-cyber-fraudsters  

Кожен серіал містить декілька серій тривалістю 5-15 хвилин. Менше, ніж середньостатистична серія на Netflix 😏

Вибирайте й навчайтесь нового з Дія. Освіта 🇺🇦

 

фото до посту https://drive.google.com/file/d/1ZGm801IUTpqMnoKC0xLcpv5W9R7Bj4GF/view?usp=drive_link

 

Фото без опису

Новина 11. Захистіть свої дані в інтернеті

 

🔐 Захистіть свої дані в інтернеті. Серіал про кібергігієну від Дія.Освіта

Купуєте товари в інтернеті, здійснюєте онлайн-платежі або активно ведете соцмережі? Обережно! Ви можете стати жертвою інтернет-шахраїв.

За аналітикою Опендатаботу, кожен 9 українець з початку повномасштабної війни постраждав від інтернет-шахрайства. Убережіть себе від кіберзлочинців: перегляньте серіал «Персональна кібергігієна» та станьте свідомим користувачем.

У 8 серіях дізнаєтеся

✅ як не натрапити на кібершахраїв

✅ як боротися з компʼютерними вірусами

✅ як уберегти свою цифрову особистість

✅ як захиститися від фейків

Серіал доступний за посиланням — https://osvita.diia.gov.ua/courses/personal-cyberhygiene

Переглядайте та завершуйте місяць кібербезпеки продуктивно 🧬

Освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри для платформи Дія.Освіта підтримки USAID Cybersecurity Activity та розроблено експертами Києво-Могилянської Академії



 

фото для посту: https://drive.google.com/file/d/1-NyuP_FSm7_xcGSaYLhWZyAy7TbSHoxZ/view?usp=drive_link

Фото без опису

Новина 12. Двофакторна аутентифікація

Двофакторна аутентифікація — метод захисту, який вимагає два джерела підтвердження особи користувача для користування програмою чи сайтом.

Тож плюси для вас, мінуси — тільки для шахраїв.

Зазвичай двофакторна автентифікація — це:

📚 Щось, що ви знаєте (наприклад, пароль).

🛍 Щось, що ви маєте (наприклад, номер телефону та доступ до нього).

Підводні камені — запам’ятати всі паролі, перевірні питання. Ну і встановити спеціальну програму-автентифікатор 🥲

А більше про те, який варіант двофакторної автентифікації найбезпечніший, та ще більше про кібергігієну — у нашому серіалі https://osvita.diia.gov.ua/courses/personal-cyberhygiene

 

фото для новини6: https://drive.google.com/file/d/1Qg9O3UUnIrEbKLqh4WzdrWITQ17VV0IL/view?usp=drive_link

 

Фото без опису

Новина 13. Штучний інтелект змінює світ

 

Про штучний інтелект (ШІ) чув, напевно, вже кожен. Втім, мало хто насправді розуміє, на що здатні технології та чого нам варто від них очікувати. Штучний інтелект, наприклад, уже допомагає автоматизувати механічні задачі, зокрема, в медицині, передбаченні стихійних лих, підборі контенту в соцмережах та створенні протезів.

👾Детальніше про ШІ,  про його сфери застосування, а також етичні питання та конфіденційність при роботі з ШІ, можна дізнатися в освітніх серіалах на Дія.Освіта:

👉  Штучний інтелект: https://osvita.diia.gov.ua/courses/artificial-intelligence.

👉 ChatGPT для підвищення власної ефективності https://osvita.diia.gov.ua/courses/chatgpt-for-personal-effectiveness

 

Проте, якщо ви вже користувалися штучним інтелектом, наприклад ChatGPT, але він (спойлер🤫) відповів не так, як ви розраховували, то час ознайомитися з гайдом. Адже відповідь чату також залежить від того, наскільки грамотно ви дасте йому запит. Бо якщо не опишете деталі, то він придумає собі їх сам.

У дописі, декілька прикладів з гайду😉

🙌 Гайд: 10 нестандартних запитів у ChatGPT https://osvita.diia.gov.ua/guides/10-out-of-the-box-job-search-questions-for-chatgpt

Фото для посту: https://drive.google.com/drive/folders/1M-p_n_MKLzLX7VSzXNjpL3sZsgtRAUoo?usp=sharingФото без описуФото без описуФото без опису

Новина 14. для шукачів нової професії

[назва організації (ТГ, РДА)] постійно сприяє підвищенню рівня цифрової грамотності населення, популяризує ідею неперервної освіти. За даними Міністерства цифрової трансформації України, Динаміка частки дорослого населення із рівнем цифрових

навичок нижче базового 2019 рік  53,0% населення України 2021 рік  47,8% населення України +5,2% зростання до 2019 року, 2023 рік 40,4% населення України +7,4% зростання до 2021 року +12,6% покращення цифрових навичок рівня нижче базового за 4 роки.

🌍У наш час зміни стали невід’ємною складовою життя. Особливо актуальною є концепція неперервної освіти, відома як «Навчання протягом всього життя» або «Lifelong Learning», що дозволяє своєчасно і повно відповідати викликам інформаційної епохи.

💻Платформа Дія.Освіта всебічно підтримує українців у вдосконаленні наявних навичок та опануванні нових, що особливо актуально в складних умовах воєнного часу.

📌Разом з тим, Дія.Освіта працює над пропрацьовкою нашого ментальним здоров’я❤️‍🩹

Тож рекомендуємо Гайд: Відновлення ментального здоров’я та підвищення стресостійкості дієвими техніками самодопомоги https://osvita.diia.gov.ua/guides/restoring-mental-health-and-increasing-resilience-with-effective-self-help-techniques

 

Фото для посту: 

https://drive.google.com/file/d/10tOSDaEW6F0p723rwa9mfsNsQHBEpepG/view?usp=drive_link

Фото без опису

Новина 15. Адвокація відкритих даних

Як захистити своє право на доступ до відкритих даних? Серіал від Дія.Освіта

Відкриті дані – це основа для прозорої роботи уряду, боротьби з корупцією, розроблення зручних сервісів для громадян і бізнесу. Освітній серіал створено для громадян, що прагнуть просувати відкриті дані. Про що в серіалі?

✅Що таке відкриті дані;

✅Що таке адвокація відкритих даних;

✅Де шукати потрібну інформацію;

✅Як захищати своє право на доступ до відкритих даних.

Посилання на освітній серіал – https://osvita.diia.gov.ua/courses/open-data-advocation .

Разом підтримаймо  міжнародну ініціативу прозорості та розвиваймо наші практичні навички у сфері відкритих даних із Дія.Освіта!

фото до посту: https://drive.google.com/file/d/1SJBveeoQmaLpiLgv5M-lqi-ieDPLy7D8/view?usp=drive_link

 

Фото без опису

Новина 16. Цифрова безбар’єрність

 

Про безбар'єрність в усіх сферах. Можливість навчатись безкоштовно в зручний час. Цикл семінарів у сфері безбар’єрності організовано Центром експертних рішень та адвокації/CESA у співпраці з Радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності та Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України за підтримки проєкту Офісу Ради Європи в Україні – Київ «Посилення соціального захисту в Україні», що має на меті посприяти, щоб вразливі соціальні групи, які постраждали від війни, користувалися підвищеним рівнем соціальних прав та соціального захисту.

Зокрема, переглянути запис семінару цифрова безбар’єрність – як забезпечити доступ до отримання адміністративних послуг онлайн, сайтів та соцмереж органів місцевої влади можна за посиланням: https://bit.ly/4bo6pha .

Окрім цього на Дія.Освіта доступна підбірка освітніх серіалів за темою безбар’єрність – https://osvita.diia.gov.ua/catalog/topic/barrier-free .

[назва організації (ТГ, РДА)] запрошує всіх зацікавлених долучитися до навчання та зробити свій внесок у створення безбар’єрного суспільства!

 

фото для новини: https://drive.google.com/file/d/1HNM4JJrEJQXJN6y0ZHetKnUQb3t6gAXh/view?usp=drive_link

Фото без опису

Новина 17. Інклюзивна молодіжна робота

🤌Новий освітній серіал на Дія.Освіта «Інклюзивна молодіжна робота» допоможе працівникам та працівницям молодіжних просторів залучати молодь до своїх проєктів і заходів. А також навчить, як бути інклюзивними та працювати з різними молодіжними групами, зокрема з молоддю, що має інвалідність.

Під час перегляду курсу учасники дізнаються, як 

  • забезпечити архітектурну доступність простору, 
  • встановити безбар'єрну комунікацію 
  • надихнути молодь стати лідерами позитивних змін.

 Крім того поговорять про відчуття безпеки та залучення, бар’єри, з якими стикається молодь, і способи досліджувати потреби молодих людей. До серіалу додаєть практичний посібник, який детально розглядає інструменти інклюзії в молодіжній роботі.

серіал «Інклюзивна молодіжна робота» ( https://osvita.diia.gov.ua/courses/inclusive-youth-work ).

 

фото для новини: https://drive.google.com/file/d/1n7EujSM1HYYfC7Tw6dJzirGlRdHyxDNS/view?usp=drive_link

 

Фото без опису

 

Новина 18. Краудфандинг

На платформі Дія.Освіта доступний новий освітній серіал, спрямований на вивчення способів залучення фінансування для особистих проєктів через краудфандинг.

Краудфандинг – це форма фінансування, яка залежить від підтримки інших людей, які зацікавлені у вашій ініціативі. Кожний, хто прагне долучитися до фінансування, може ознайомитися з проєктом і відстежувати всі етапи його розвитку на відкритій краудфандинговій платформі.

Навчальний курс містить послідовну інструкцію, як за допомогою краудфандингу можна знайти фінансування для власної ініціативи. На яких платформах реєструватися, які проєкти подавати та де шукати людей, що задонатять кошти. Та найголовніше все про комунікації, планування та фінанси.

Серіал 👉 https://osvita.diia.gov.ua/courses/crowdfunding-how-to-raise-money-for-your-project

фото для новини: https://drive.google.com/file/d/1fLMZpkG-oWehHTrM7KQhqiSd0tyJGP6N/view?usp=drive_link

 

Фото без опису

Теги та посилання

 

Міністерство цифрової трансформації - https://www.facebook.com/mintsyfra

Дія.Освіта - https://www.facebook.com/diia.education

Цифрова Рівненщина - https://www.facebook.com/digitalrivneregion

Рівненська обласна державна адміністрація - https://www.facebook.com/RivneODA



 

Хештег:

#DigitalMonthRV

#DigitalRV

#цифра_в_кишені

#цифрові_компетентності

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь