Відомості про Локницьку громаду

Локницька територіальна громада утворена 28 серпгя 2016 року, внаслідок об´єднання чотирьох сільських рад: Локницької, Кухченської, Кутинської та Нобельської. На той час до складу громади входило чотирнадцять сіл: Локниця, Храпин, Кухче, Новосілля, Радове, Кутин, Заозер´я, Задовже, Кутинок, Любинь, Нобель, Дідівка, Котира, Млин. В 2020 році до Локницької громади приєдналися ще дві сільські ради: Омитська та Сенчицька до складу, яких входило шість сіл: Омит, Гориничі, Ниговищі, Прикладники, Сенчиці, Дубчиці.

Нині до складу громади входять 20 сіл: Дідівка, Задовже, Заозер'я, Котира, Кутин, Кутинок, Кухче, Локниця, Любинь, Млин, Нобель, Новосілля, Омит, Гориничі, Ниговищі, Сенчиці, Дубчиці, Прикладники, Радове, Храпин.

Загальна площа громади становить 36288,4 тис гектара. Чисельність населення - 5125 осіб.

Адміністративний центр громади Локницька сільська рада розташований у селі Локниця вул. Центральна, 55 за 220 кілометрів від обласного центру м.Рівне та за 131 км від районного центру м. Вараш..

Локницька ТГ розташована у північно-західній частині Вараського району Рівненської області. Межує з Любешівською громадою Волинської області, Зарічненською громадою та з республікою Білорусь.

Територією протікає три річки: Веселуха, Стохід, Прип′ять та знаходяться п'ять озер: Задовження, Посвідське, Засвідське, Нобельське, Омитське.

На території громади створено Нобельський національний природний парк з метою збереження, відтворення та ефективного використання типових і унікальних природніх комплексів Західного Полісся, які мають особливу природохорону, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну ціність. В межах національного парку розташовані озера Нобель, Засвітське.