Пошук

Регламент роботи Локницької сільської ради

Р Е Г Л А М Е Н Т

роботи  Локницької  сільської  ради

 

 

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1.

Порядок діяльності ради, її  органів та посадових осіб визначається Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції », іншими законодавчими актами, статутом територіальної громади, цим Регламентом та Положенням про постійні комісії  ради.

Стаття 2.

Регламент ради є обов’язковим для виконання всіма депутатами, сільським, селищним, міським головою та іншими посадовими особами місцевого самоврядування. Регламент встановлює порядок скликання і проведення сесії  ради, формування виконавчих органів ради, порядок прийняття рішень та звітів, порядок здійснення контрольної діяльності, прийняття рішень та спеціальними процедурами, процедуру діяльності депутатів, посадових осіб та органів ради.

Стаття 3.

Робота ради ведеться державною мовою. У разі, коли промовець не володіє державною мовою, він має право виступати іншою мовою. Переклад його виступу на державну мову, у разі необхідності, забезпечує апарат ради, у випадках передбачених Законом України «Про засади державної мовної політики», або сам промовець.

Стаття 4.

  1. Представники засобів масової інформації  акредитуються на весь час сесії , відмова в акредитації  повинна бути вмотивованою. Апарат ради надає представникам засобів масової інформації  матеріали сесії , за винятком тих, які розглядаються за спеціальними процедурами.
  2. У разі порушення законодавства про інформацію або цього Регламенту представниками засобів масової інформації  рада може позбавити їх акредитацій на визначений нею термін. Засіб масової інформації , представник якого був позбавлений акредитації , має право запропонувати для акредитації  іншого свого представника на наступне засідання ради.
  3. На засіданнях ради можуть бути присутні особи за запрошенням, за викликом, депутати інших рад, обрані від з виборчих округів, розміщених на території територіальної громади, на визначених для них місцях.
  4. Посадові особи, яких обирає, призначає чи затверджує рада, викликаються безпосередньо, а підлеглі їм службовці через них.
  5. Інші особи можуть бути присутні на пленарних засіданні ради за умови встановлення їх особи та у межах наявних вільних сидячих та стоячих місць позаду рядів місць для депутатів та осіб, визначених у пункті 3 цієї статті.
  6. Запис присутніх осіб проводить апарат ради і список передає головуючому.
  7. Порядок розміщення депутатів та інших присутніх у залі засідань осіб визначається радою. Кожному депутату визначається його персональне місце, яке не може бути зайняте іншими особами.

Стаття 5.

  1. За рішенням ради, яке приймається після скороченого обговорення більшістю голосів депутатів від загального складу ради, можуть проводитися її  закриті засідання для розгляду конкретно визначених питань.
  2. На закритому засіданні мають право бути присутніми особи, які визначені радою.
  3. Рада після обговорення наприкінці закритого засідання приймає рішення щодо публікації  матеріалів цього засідання.

Стаття 6.

Особи, присутні на засіданнях ради, повинні утримуватися від публічних проявів свого ставлення до того, що відбувається на засіданні і не порушувати порядок. У разі порушення порядку їх за розпорядженням головуючого на засіданні може бути випроваджено з приміщення, де відбувається засідання.

Стаття 7.

Діяльність ради, її  виконавчих органів здійснюється згідно з планами роботи, які затверджуються радою та виконавчими органами з врахуванням пропозицій постійних комісій і депутатів ради, наукових установ та об’єднань громадян, органів територіальної самоорганізації  громадян.

Стаття 8.

На будинку ради постійно піднімається Державний прапор України, а під час засідань ради в сесійному залі встановлюється Державний прапор України та прапор територіальної громади.

Стаття 9.

Кожне перше пленарне засідання ради нового скликання починається і останнє завершується виконанням у залі, де вони проводяться, Державного Гімну України.

Розділ ІІ. Сесія ради

Глава 1. Порядок скликання сесії

Стаття 10.

  1. Рада проводить свою роботу сесійно.
  2. Сесії  ради складаються з пленарних засідань ради і засідань постійних та інших комісій ради, що проводяться у перерві між пленарними засіданнями.

Стаття 11.

  1. Порядок скликання сесії  визначається статтею 46 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».
  2. У випадках, коли сесія скликається за пропозицією виконавчого комітету, постійної комісії  чи на вимогу не менш, як однієї третини обраних депутатів ради, в апарат ради передається протокол засідання із зазначенням питань запропонованих до розгляду сесії .

Стаття 12.

Сесія ради є правомочною, якщо в пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених розділом VIII цього Регламенту.

Глава 2. Розпорядок роботи сесії

Стаття 13.

  1. У сесійний період пленарні засідання ради проводяться з 10.00 до   до 14.00, з 15.00 до 18.00, якщо радою не буде прийнято іншого рішення.
  2. Останніх 30 хвилин депутати розглядають питання, внесені в «Різне» порядку денного сесії .
  3. Пленарне засідання ради може бути продовжено головуючим на засіданні понад визначений у пункті 1. цієї статті час не більше ніж на 15 хвилин. Інші одноразові зміни часу роботи можуть здійснюватися, якщо за це проголосувала більшість депутатів від присутніх на сесії .

Глава 3. Порядок проведення сесії  новообраної ради

Стаття 14.

Перша сесія новообраної ради скликається територіальною виборчою комісією .

Стаття 15.

Територіальна виборча комісія  до початку першої сесії  ради нового скликання надсилає депутатам довідкові матеріали про обраних депутатів.

Стаття 16.

  1. Для розробки проекту порядку денного першої сесії  ради нового скликання та проектів інших документів, що виносяться на першу сесію, підготовки пропозицій щодо організації  її  роботи, новообраний сільський голова утворює робочу групу з числа новообраних депутатів цієї ради.
  2. Перше засідання підготовчої депутатської групи скликає новообраний сільський голова до початку першої сесії ради нового скликання.
  3. Підготовча депутатська група обирає зі свого складу голову, заступника та секретаря. Свою роботу група здійснює на засадах, встановлених Положенням про постійні комісії  ради.
  4. Робоча група припиняє свою діяльність із створенням постійних комісій ради.
  5. Про проведену роботу підготовча депутатська група готує інформацію на першу сесію ради.

Стаття 17.

Робоча група спільно з апаратом ради  до початку першої сесії  ради нового скликання надсилає депутатам перелік постійних комісій ради, із зазначенням кола профільних для кожної комісії  питань, а також питань, які передбачається внести на розгляд ради та час скликання і місце проведення сесії .

Стаття 18.

  1. Першу сесію новообраної ради відкриває і веде голова територіальної виборчої комісії . Він інформує раду про підсумки виборів депутатів та сільського, селищного, міського голови і визнання їх повноважень.
  2. До визнання повноважень депутатів як членів ради новообрана рада може приймати рішення тільки з питань відкриття сесії , обрання робочих органів сесії .
  3. Після визнання повноважень сільського голови, йому передається ведення сесії .

Стаття 19.

  1. На першому засіданні ради головуючий на сесії  пропонує депутатам розпочати формування депутатських груп (фракцій) ради, дає пояснення про їх права і порядок формування.
  2. Формування депутатських груп (фракцій) та постійних комісій проводиться депутатами в пленарний та поза пленарний час.

Стаття 20.

1. Рада до утворення постійних комісій ради проводить засідання з таким порядком денним:

  1. інформація голови територіальної виборчої комісії ;
  2. обрання лічильної комісії ;
  3. обрання секретаріату сесії ;
  4. інформація підготовчої депутатської групи, відповіді на запитання;
  5. обговорення і визначення переліку, кількісного складу і функцій постійних комісій ради;
  6. утворення постійних комісій ради та затвердження їх складу;
  7.  обрання голів постійних комісій ради.

Згадана вище частина порядку денного першої сесії  ради нового скликання не потребує обговорення та затвердження.

2. Підготовча депутатська група може включати до порядку денного сесії  інші питання, які потребують обговорення і затвердження.

Глава 4. Чергові і позачергові сесії

Стаття 21.

Сесії   ради згідно зі статтею 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» можуть скликатися:

  • сільським головою;
  • секретарем  ради;
  • однією третиною (1/3) депутатів від загального складу ради; - постійною комісією  ради.

Стаття 22.

  1. Чергові сесії   ради скликаються за розпорядженням сільського голови в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок – не рідше ніж один раз на місяць.
  2. Апарат ради за 10 днів повідомляє депутатів про час скликання і місце проведення та перелік питань, які передбачається внести на розгляд чергової сесії   ради. Ця інформація  оприлюднюється в інших засобах масової інформації .

Стаття 23.

  1. Позачергові сесії  скликаються у випадку гострої необхідності.
  2. Мотивовані пропозиції  про скликання позачергової сесії   ради підписані ініціаторами, надсилаються сільському голові з зазначенням питань до порядку денного та проектами документів, розгляд яких пропонується, не пізніше як за три дні до початку сесії .
  3. Рішення про скликання позачергової сесії   ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за день до сесії  із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.
  4. Матеріали позачергової сесії  видаються депутатам при їх реєстрації .

Глава 5. Порядок денний сесії

Стаття 24.

  1. Проект порядку денного формується апаратом ради.
  2. Пропозиції  щодо включення питань до проекту порядку денного сесії  можуть вноситись сільським головою, секретарем ради, постійними комісіями, депутатськими групами (фракціями), депутатами, виконавчим комітетом  ради, загальними зборами громадян, старостами.
  3. Основою для формування порядку денного сесії  ради є перспективний план роботи ради.

Стаття 25.

Всі питання включені до проекту порядку денного, які вносяться на розгляд ради, попередньо повинні обов’язково розглядатись профільною постійною комісією та іншими постійними комісіями, крім випадків, передбачених цим Регламентом.

Стаття 26.

  1. До проекту порядку денного чергової сесії  регулярно включаються звіти виконавчих органів ради, посадових осіб, яких рада відповідно утворює, обирає, призначає чи затверджує.
  2. До проекту порядку денного позачергової сесії  вносяться лише ті питання, розгляд яких визначено у пропозиціях про скликання позачергової сесії .
  3. Проект порядку денного позачергової сесії  повідомляється депутатам не пізніш я к  за день до сесії   ради.
  4. Питання, внесені до порядку денного позачергової сесії   ради, можуть розглядатися профільною постійною комісією  ради в день проведення сесії . У виключних випадках питання, внесені до порядку денного позачергової сесії , можуть розглядатись на пленарних засіданнях без обговорення у постійних комісіях, якщо за це проголосувало більшість депутатів від загального складу.

Стаття 27.

  1. Проект порядку денного сесії , сформований відповідно до вимог, зміни до нього обговорюються і затверджуються в цілому сільською радою більшістю голосів присутніх депутатів.
  2. Обговорення щодо включення будь-якого питання до порядку денного сесії проводиться за скороченою процедурою.

Стаття 28.

  1. Питання затвердженого порядку денного сесії   ради можуть розглядатися в іншій, ніж передбачена в ньому послідовності, відкладатися, змінюватися чи виключатися з порядку денного за рішенням  ради, прийнятим після обговорення за скороченою процедурою.
  2. При цьому заслуховується виступ ініціатора додаткового питання до порядку денного з його обґрунтуванням, ступінь підготовленості питання для прийняття рішення, а також заслуховується виступ з цього питання голови відповідної постійної комісії  та представника відповідного виконавчого органу  ради.

Глава 6. Порядок підготовки питань для розгляду на сесії Стаття 29.

Секретар ради разом з апаратом ради організовує підготовку питань, що вносяться на розгляд сесії . У разі не утворення апарату ради його виконання його функції  у повному обсязі забезпечує секретар ради.

Стаття 30.

Пропозиції  щодо питань, які виносяться на розгляд сесії   ради, можуть вноситися сільським головою, секретарем ради, постійними комісіями, депутатськими групами (фракціями), депутатами, виконавчим комітетом  ради, загальними зборами громадян, старостами а також органами самоорганізації  населення, трудовими колективами, політичними партіями і громадськими організаціями.

Стаття 31.

Працівники відділів, управлінь, інших виконавчих органів зобов’язані надавати ініціаторам проектів рішень допомогу і інформацію, необхідну для підготовки даних питань.

Стаття 32.

  1. Підготовлені проекти рішень ради проходять юридичну експертизу   та погоджуються (візуються) головою профільної комісії   ради.
  2. Підготовлені проекти рішень рад повинні містити:

-    підпис виконавця, який готував проект рішення;

 -   підписи осіб, які погоджували дане рішення.

До рішення додаються також довідкові матеріали з техніко-економічним обґрунтуванням стосовно тих питань, що пов’язані з витратами із сільського бюджету та відчуженням комунального майна.

Стаття 33.

  1. Не пізніше як за 1 день до розгляду питань на сесії  постійні комісії  ради проводять їх попереднє обговорення.
  2. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії  готують висновки і рекомендації , які розглядаються і враховуються при прийнятті остаточного рішення на сесії   ради.

Стаття 34.

Проекти рішень, інші матеріали, які вносяться на розгляд ради, не пізніше як за 10 днів до відкриття сесії  подаються до апарату ради, який не пізніше як за 8 днів до відкриття сесії  доводить їх до відома депутатів.

Стаття 35.

Матеріали, підготовлені з відступами від вимог цього Регламенту, приймаються до розгляду на сесії  ради, як виняток, лише у випадку, коли вони вимагають термінового вирішення, були розглянуті на профільній комісії  та завізовані головами всіх постійних комісій і вносяться до порядку денного сесії  в порядку їх надходження.

Розділ ІІІ. Пленарні засідання  ради

Глава 1. Виключна компетенція  ради

Стаття 36.

Виключно на пленарних засіданнях  ради вирішуються питання, передбачені статтею 26 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

Глава 2. Робочі органи сесії

Стаття 37.

Для забезпечення роботи пленарних засідань обираються робочі органи сесії  з числа депутатів:

-     лічильна комісія;

 -    секретаріат сесії .

Стаття 38.

  1. Лічильна комісія утворюється на пленарному засіданні на термін повноважень ради.
  2. На першому організаційному засіданні лічильна комісія обирає зі свого складу голову, заступника та секретаря комісії .
  3. Лічильна комісія здійснює підрахунок голосів при прийнятті рішень відкритим голосуванням шляхом підняття руки.
  4. У випадку відсутності на пленарному засіданні члена (членів) лічильної комісії  рада може за необхідності обрати на період даного пленарного засідання нового члена (членів) або новий склад лічильної комісії .
  5. За дорученням  ради функції  лічильної комісії  може виконувати секретар ради або сільський голова.

Стаття 39.

  1. Секретаріат обирається на пленарному засіданні на термін повноважень  ради.
  2. Секретаріат виконує наступні функції :
  • веде протокол пленарного засідання  ради;
  • проводить реєстрацію депутатів, які бажають виступити в обговоренні питань порядку денного;
  • надає допомогу головуючому у веденні сесії   ради;
  • проводить реєстрацію листів, звернень, скарг, заяв, що надійшли на адресу сесії  та передає їх головуючому на пленарному засіданні;
  • забезпечує передачу вказаних документів виконавцям.
  1. У випадку відсутності на пленарному засіданні члена (членів) секретаріату рада може за необхідності обрати на період даного пленарного засідання нового члена (членів) або новий склад секретаріату.
  2. У разі не утворення секретаріату його функції  виконує секретар ради.

Стаття 40.

Кількісний та особовий склад лічильної комісії  і секретаріату сесії  затверджується більшістю депутатів від їх загального складу.

Стаття 41.

  1. В необхідних випадках за рішенням ради може створюватись редакційна комісія з числа депутатів.
  2. Редакційна комісія готує кінцевий текст рішення ради, інші визначені радою матеріали.

Глава 3. Ведення пленарних засідань

Стаття 42.

  1. Пленарні засідання  ради проводяться згідно з розпорядком роботи сесії .
  2. Рішення  ради (крім процедурних) приймаються лише з питань, внесених до порядку денного засідання, за винятком випадків, встановлених цим Регламентом.

Стаття 43.

  1. Пленарні засідання  ради відкривають, ведуть і закривають сільський, селищний, міський голова або секретар ради, а на першій сесії  – голова територіальної виборчої комісії . Якщо вони з будь-яких причин не здійснюють цього, то функції головуючого виконує обраний радою депутат.
  2. На час доповіді, співдоповіді або виступу у дебатах головуючого, підчас розгляду внесеної ним пропозиції  з непроцедурного питання та прийняття рішення щодо неї, а також під час розгляду питання, що містить конфлікт інтересів головуючого, він звільняє місце, відведене для головуючого, а ведення засідання доручається іншій особі, зазначеній в частині 1 цієї статті.

Стаття 44.

1.   Головуючий на пленарному засіданні  ради:

  1. відкриває, закриває та неупереджено веде засідання, оголошує перерви в засіданнях ради;
  2. виносить на обговорення проекти рішень, інші акти ради, оголошує їх повну назву, редакцію та ініціаторів внесення, інформує про матеріали, що надійшли на адресу ради;
  3. організовує розгляд питань;
  4. повідомляє списки осіб, які записалися для виступу;
  5. надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця;
  6. створює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань;
  7. ставить питання на голосування, повідомляє його результати;
  8. забезпечує дотримання цього Регламенту всіма присутніми на засіданні;
  9. робить офіційні повідомлення, а також ті, які вважає за необхідне оголосити у відповідності з порядком денним сесії ;
  10. вживає заходів до підтримання порядку на засіданні;
  11. здійснює інші повноваження, що випливають з цього Регламенту.
  1. Під час засідання ради головуючий не перериває промовців, крім випадків, зазначених у цьому Регламенту, не коментує і не дає оцінок щодо їх виступів.
  2. Головуючий може доручити відповідним особам зачитування письмових документів, пропозицій щодо обговорюваного питання і з питання, підготовленого відповідною комісією ради. Зачитування документів пропозицій від комісії  здійснюється визначеним комісією доповідачем.

Стаття 45.

  1. Пленарне засідання ради відкривається і проводиться, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів від загального складу ради. Реєстрація депутатів проводиться перед кожним пленарним засіданням.
  2. На початку пленарного засідання ради і після кожної перерви головуючий проводить реєстрацію депутатів. На початку засідання головуючий повідомляє присутніх про кількість депутатів, відсутніх з поважних причин.
  3. Якщо відкриття пленарного засідання неможливе у зв’язку з відсутністю за даними реєстрації  необхідної кількості депутатів, головуючий відкладає відкриття пленарного засідання на 1 годину, або оголошує дату, на яку переноситься початок сесії  ради або дату наступного пленарного засідання.
  4. На вимогу депутатської групи (фракції ) головуючий проводить реєстрацію депутатів, присутніх на засіданні. Якщо голосування не може проводитися у зв’язку з відсутністю на засіданні необхідної кількості депутатів, головуючий закриває засідання з додержанням положень пункту 3 цієї статті.

Стаття 46.

На початку пленарного засідання головуючий оголошує порядок денний. Питання розглядаються в тій послідовності, в якій їх включено до порядку денного пленарного засідання.

Стаття 47.

  1. За рішенням ради головуючий може об’єднати обговорення кількох, пов’язаних між собою, питань порядку денного пленарного засідання. Якщо з цього приводу виникають заперечення депутатів, процедурне рішення про це приймається без обговорення.
  2. До початку розгляду питання порядку денного головуючий може робити повідомлення раді, які вважає доцільними, у термінових випадках такі повідомлення він може робити і в ході пленарного засідання.

Глава 4. Порядок надання слова

Стаття 48.

  1. Час, який надається для доповіді – до 20 хвилин, співдоповіді і заключного слова – до 10 хвилин. Виступаючим в обговоренні, для повторних виступів при обговоренні, для виступів за процедурою скороченого обговорення, для виступів з інформацією з питань порядку денного, для заяв, внесення запитів, резолюцій, надається час тривалістю до 3 хвилин, для виступів щодо кандидатур, процедури та з мотивів голосування, пояснень, зауважень, запитань, пропозицій, повідомлень і довідок, внесення поправок, а також виступів в «Різному» - до 2 хвилин.
  2. Для надання слова всім промовцям з певного виду виступів, зазначених у пункті 1 цієї статті, на більш тривалий час, ніж встановлено у пункті 1 цієї статті, рада приймає рішення без обговорення більшістю голосів депутатів. У разі необхідності головуючий може на прохання окремого промовця та за згодою більшості депутатів, визначеною шляхом голосування, продовжити йому час для виступу.
  3. Якщо виступ промовця повторює те, що вже виголошували інші промовці під час обговорення даного питання, і головуючий вважає, що рада отримала з цього питання достатню інформацію, він може звернутися до промовця з проханням скоротити або закінчити виступ.

Стаття 49.

  1. Рада може визначити загальний час для обговорення питання, після закінчення якого головуючий припиняє надання слова і в разі необхідності обговорення цього питання проводиться за скороченою процедурою.
  2. Якщо з’ясується, що визначеного часу для обговорення питань недостатньо, рада без обговорення може прийняти процедурне рішення про збільшення часу для обговорення.

Стаття 50.

  1. Запис депутатів на виступ проводиться шляхом відповідно звернення до секретаріату сесії , яке ним реєструється.
  2. Список осіб, які записалися на виступ з питання, що розглядається, передається головуючому.
  3. Головуючий на засіданні може надати слово для виступу і в разі усного звернення депутата або іншої особи, якщо в цьому виникла потреба.

Стаття 51.

В необхідних випадках при прийнятті рішення, які потребують юридичного обґрунтування, головуючий може надавати слово представнику юридичної служби.

Стаття 52.

  1. Кожна з депутатських груп (фракцій) має гарантоване право на постановку запитання доповідачу (співдоповідачу), а також на виступ одного свого представника з питання чи пропозиції , які мають ставитися на голосування.
  2. Депутату, який вніс пропозицію чи поправку, на його прохання, надається слово для виступу.

Стаття 53.

На пленарному засіданні ніхто не може виступати без дозволу головуючого.

Стаття 54.

  1. Промовець повинен виступати тільки з того питання, з якого йому надано слово.
  2. Депутат та головуючий може виступити на засіданні ради з одного і того ж питання чи пропозиції , які будуть ставитися на голосування, не більше двох разів.
  3. Слово щодо порядку ведення пленарного засідання ради, питань про неприйнятність рішення, для довідки, відповіді на запитання і роз’яснень надається головуючим позачергово, але не перериваючи промовця.
  4. Запитання доповідачам та співдоповідачам ставляться письмово або усно. Головуючий на пленарному засіданні оголошує письмові запитання та надає слово для запитань депутатам від різних зареєстрованих депутатських груп (фракцій).

Стаття 55.

  1. Доповіді і співдоповіді, виступи, заяви, запити виголошуються з трибуни.
  2. Якщо головуючий не представив промовця під час надання йому слова,промовець представляється на початку виступу, а у разі виступу від депутатської групи ( фракції ) – зазначає і її  назву.

Стаття 56.

Перед завершенням роботи сесії  у «різному» відводиться час до 30 хвилин для виступів депутатів ради з пропозиціями, зауваженнями, короткими заявами і повідомленнями. Обговорення при цьому, як правило, не проводиться.

Глава 5. Організація розгляду питань

Стаття 57.

Обговорення питання на пленарному засіданні ради включає:

  1. доповідь, запитання доповідачу і відповіді на них;
  2. співдоповіді (в разі необхідності), запитання співдоповідачам і відповіді на них;
  3. виступ чи оголошення думки головою чи представником від профільної постійної комісії ;
  4. виступи членів постійної комісії  з оголошенням та обґрунтуванням окремої думки;
  5. виступи представників від кожної зареєстрованої депутатської групи (фракції );
  6. виступи депутатів;
  7. оголошення головуючим про припинення обговорення;
  8. заключне слово співдоповідачів і доповідача;
  9. уточнення і оголошення головуючим, які надійшли щодо обговорюваного питання і будуть ставитися на голосування;

 10)  виступи депутатів з мотивів голосування.

Стаття 58.

1. У необхідних випадках, визначених радою, та інших прямо зазначених в Регламенті питань, приймаються після скороченого обговорення, яке включає:

  1. запитання доповідачу, співдоповідачам, і відповіді на них;
  2. виступ голови або представника від профільної постійної комісії ;
  3. виступи двох депутатів, які підтримують рішення, та двох депутатів, які його не підтримують;
  4. уточнення та оголошення головуючим пропозицій, які надійшли і будуть ставитися на голосування;
  5. виступи депутатів з мотивів голосування.

2. З питань, по яких непотрібно проводити обговорення, з процедурних та організаційних питань щодо ведення сесії , рада приймає рішення без обговорення.

Стаття 59.

Рішення про необхідність обговорення рада приймає більшістю голосів від присутніх.

Стаття 60.

Слово для виступу з мотивів голосування надається за усним зверненням депутата.

Стаття 61.

Депутат, група депутатів (фракцій) або постійна комісія можуть подати до секретаріату на ім’я головуючого свою окрему думку щодо прийнятого на пленарному засіданні рішення. Окрема думка, включається як додаток до матеріалів сесії .

Стаття 62.

У ході обговорення питання на засіданні ради можуть вноситися:

  1. пропозиції  щодо порядку ведення пленарного засідання та організації  розгляду питання;
  2. пропозиції , поправки постійних комісій, депутатських груп (фракцій), депутатів.

Стаття 63.

Усі пропозиції  щодо обговорюваного питання після оголошення його на сесії  подаються в письмовій формі до секретаріату на ім’я головуючого.

Стаття 64.

Тексти виступів депутатів, які виступили, і тих, які не мали змоги виголосити їх у зв’язку з припинення обговорення, передаються в секретаріат і включаються в протокол.

Глава 6. Прийняття рішень

Стаття 65.

Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Стаття 66.

  1. Рішення ради приймаються на її  пленарному засіданні більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених Законом «Про місцеве самоврядування в Україні» та цим Регламентом.
  2. При встановленні результатів голосування враховується голос сільського голови.

Стаття 67.

Рішення ради приймається відкритим, поіменним або таємним голосуванням.

Стаття 68.

  1. Рішення ради з будь-якого питання приймається на її  пленарному засіданні після його обговорення. Прийняття рішення без обговорення питання допускається лише в випадках, зазначених у цьому Регламенті.
  2. Рішення ради про припинення обговорення на пленарному засіданні може прийматися, якщо за це проголосувала більшість від присутніх депутатів.
  3. Питання, що виносяться на розгляд ради, попередньо розглядаються у відповідних постійних комісіях.
  4. Голосування здійснюється депутатами особисто в залі засідань або у відведеному для таємного голосування місці.
  5. Рішення, які не отримали необхідної більшості голосів на підтримку, вважаються відхиленими.

Стаття 69.

Рішення з процедурних питань приймаються після їх обговорення за скороченою процедурою або без обговорення. Процедурними вважаються питання, що стосуються визначення способу розгляду питань на засіданні, а також зазначені в Регламенті, як такі. Процедурні питання не потребують їх попередньої підготовки в постійних комісіях. Якщо виникає сумнів, чи запропоноване до розгляду питання є процедурним, рішення про це без обговорення приймається радою більшістю голосів депутатів від присутніх на пленарному засіданні.

Стаття 70.

  1. Рада може скасовувати своє рішення, якщо за це проголосувала більшість від загального складу ради.
  2. У ході прийняття рішення чи вирішення іншого питання може здійснюватися переголосування радою, після проведення нового обговорення, якщо за це проголосувало більшість депутатів від присутніх на пленарному засіданні.

Стаття 71.

Формою виконання рішень ради може бути протокольне доручення, яке приймається на пленарному засіданні ради на випадок, коли поставлене депутатами чи керівниками виконавчих органів ради питання не ввійшло в проект того чи іншого рішення, але має до нього безпосереднє відношення.

Стаття 72.

  1. Рішення ради приймаються відкритим та відкритим поіменним голосуванням шляхом підрахунку голосів чи таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів.
  2. Всі рішення приймаються радою відкритим голосуванням, крім випадків,коли законом чи Регламентом встановлено таємне голосування.

Стаття 73.

  1. Поіменне голосування проводиться за пропозицією будь-кого з депутатів,підтримане 1/3 частиною депутатів від присутніх на сесії .
  2. Дані про результати поіменного голосування роздруковуються апаратом ради і надаються представникам депутатських груп (фракцій), депутатам за їх зверненнями, представникам засобів масової інформації .

Стаття 74.

Рішення ради може бути зупинено сільським головою у відповідності до частини четвертої статті 59 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

Стаття 75.

  1. Прийняті радою рішення розмножуються і передаються у всі постійні комісії  та видаються депутатам за їх вимогою через 5 календарних днів після закінчення відповідного пленарного засідання.
  2. Про прийняті рішення сповіщається в засобах масової інформації .
  3. Особливості діяльності ради з підготовки, прийняття та відстеження ефективності регуляторних актів визначаються Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.

Стаття 76.

  1. Рішення ради надсилаються відповідним підприємствам, організаціям і установам,посадовим особам і доводяться до відома громадян не пізніш як у десятиденний строк після їх прийняття.
  2. Рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо не встановлено іншого строку введення цих рішень в дію.
  3. Рішення ради індивідуально-правового характеру набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо не встановлено іншого строку введення цих рішень в дію.

Стаття 77.

Прийняті рішення підписуються головуючим. Рішення з питань, які розглядалися коли головуючий тимчасово передавав усі свої обов’язки іншій особі у встановленому порядку, підписуються такою особою.

Глава 7. Порядок голосування пропозицій

Стаття 78.

  1. Обговорення і голосування з питань і пропозицій проводиться таким чином, щоб з’ясувати дійсне волевиявлення більшості депутатів щодо них.
  2. Розгляд одного питання порядку денного без прийняття рішення щодо нього не може перериватися розглядом інших питань порядку денного.

Стаття 79.

Після закінчення обговорення питання головуючий оголошує про перехід до голосування, а також про вид голосування, якщо з цього приводу є спеціальні вимоги Регламенту або пропозиції  депутатів.

Стаття 80.

  1. На голосування ставляться всі пропозиції  і поправки.
  2. Якщо окрема думка депутата чи постійної комісії  містить пропозиції  щодо обговореного питання, головуючий оголошує ці пропозиції  і також ставить їх на голосування.
  3. Пропозиції  і поправки повинні проходити юридичну експертизу, яку на пленарному засіданні дає представник від юридичної служби.
  4. Головуючий може відмовити ініціатору пропозиції  чи поправки поставити на голосування запропонований ним текст, який суперечить чинному законодавству.

Стаття 81.

  1. Пропозиції  та поправки до проектів рішень ради подаються депутатами доповідачу з даного питання у письмовій формі за особистим підписом ініціаторів не пізніше, як за день до початку сесії .
  2. Пропозиції  і поправки ставляться на голосування в порядку надходження.

Стаття 82.

  1. Головуючий послідовно оголошує зміст поправок і пропозицій і, якщо немає зауважень до їх змісту, переходить до голосування кожної поправки чи пропозиції  окремо.
  2. Головуючий після закінчення голосування повідомляє повні результати і прийняте рішення.

Стаття 83.

  1. Після оголошення головуючим початку голосування ніхто не може його переривати. Спочатку голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.
  2. В разі порушення процедури і голосування або виникнення перешкоди під час його проведення, негайно проводиться повторне голосування без обговорення.
  3. Голосування проводиться бюлетенями при проведенні таємного голосування.
  4. Відкрите поіменне голосування проводиться шляхом опитування головуючим вголос кожного депутата під час пленарного засідання.

Стаття 84.

В будь-який час депутат може звертатись з такими пропозиціями щодо дотримання Регламенту під час проведення пленарного засідання ради:

  • щодо перерви у пленарному засіданні;
  • щодо закритості (гласності) розгляду питань порядку денного;
  • про припинення обговорення питання порядку денного;
  • про те, щоб вважати список для виступів вичерпаним; -  про перенесення питання порядку денного; -  про повторний розгляд сесійного питання.

Стаття 85.

Пропозиції  щодо дотримання Регламенту повинні негайно ставитись на обговорення і голосування. Якщо є декілька пропозицій, то слід організовувати голосування з дотриманням черговості.

Стаття 86.

Виступи щодо регламенту не повинні тривати довше ніж 3 хвилини і обмежуватись обговоренням питань, безпосередньо пов’язаних з Регламентом і у відповідності з ним, а не самих питань.

Стаття 87.

При розгляді пропозицій щодо регламенту надається можливість представнику кожної депутатської групи та фракції  висловити свою думку «за» чи «проти».

Стаття 88.

Головуючий може повторно висловити свою думку щодо відповідного пункту Регламенту перед повторним голосуванням.

Стаття 89.

Одна і та ж пропозиція не може ставитись на голосування більше двох разів, крім випадків, передбачених Регламентом.

Глава 8. Таємне голосування

Стаття 90.

  1. З визначених радою питань може проводитися таємне голосування.
  2. Рішення про проведення таємного голосування приймається більшістю депутатів від загального складу ради.

Стаття 91.

Таємне голосування обов’язково проводиться у випадках, передбачених пунктами 4  і 16 статті 26, частиною 3 статті 79 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

Стаття 92.

  1. Таємне голосування організовує лічильна комісія.
  2. Рішення лічильної комісії  приймаються більшістю голосів членів комісії .

Стаття 93.

  1. Бюлетені для таємного голосування з питань, що поставлені на голосування виготовляються лічильною комісією за встановленою формою. У бюлетень для таємного голосування по проекту рішення ради вноситься запис «підтримую рішення» і праворуч порожній квадрат, нижче – запис «не підтримую рішення» і праворуч порожній квадрат, ще нижче – запис «утримуюсь» і праворуч порожній квадрат.
  2. На кожному бюлетені для таємного голосування мають бути підписи всіх членів лічильної комісії .

Стаття 94.

Час і місце проведення голосування, а також організація голосування встановлюється лічильною комісією і доводиться до відома всіх депутатів.

Стаття 95.

Лічильна комісія перед початком голосування:

  • одержує від секретаря ради складений в алфавітному порядку список усіх депутатів, повноваження яких визначені дійсними;
  • організовує заповнення бюлетенів для таємного голосування;
  • опломбовує скриньки для таємного голосування і забезпечує всі умови для повного дотримання таємниці волевиявлення;
  • знищує бюлетені, що залишились після завершення їх видачі.

Стаття 96.

  1. Голосування проводиться у кабіні (приміщенні) для таємного голосування.

Заповнений бюлетень опускається в скриньку, яка повинна знаходитися біля кабіни (приміщення) для таємного голосування.

  1. Підрахунок голосів і встановлення результатів виборів проводиться лише членами лічильної комісії .

Стаття 97.

  1. Про результати таємного голосування лічильна комісія складає протокол, який підписують усі члени лічильної комісії .
  2. Голова лічильної комісії  оголошує результати голосування.

Стаття 98.

1. На підставі доповіді лічильної комісії  про результат таємного голосування головуючий повідомляє, прийнято рішення або ні, а при виборах (погодженні) називає кандидатури, обрані (погоджені) на посади.

Глава 9. Дисципліна та етика пленарних засідань

Стаття 99.

  1. На пленарному засіданні ради промовець, як і всі присутні, зобов’язаний дотримуватись правил депутатської етики, визначених у статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», не повинен вживати образливі висловлювання, непристойні та лайливі слова, закликати до незаконних і насильницьких дій. Головуючий має право попередити промовця про неприпустимість порушення – позбавити його права виступу на даному засіданні.
  2. Депутат або представник депутатської фракції , групи, на адресу яких були виголошені образливі слова, може звернутися до головуючого про надання слова для репліки.

Головуючий на засіданні надає слово депутату, або представнику депутатської фракції , групи відразу після звернення.

  1. Якщо головуючий звертається до промовця, останній повинен зупинити свій виступ, в іншому разі головуючий може позбавити його слова.

Якщо промовець перевищує час, відведений для виступу, або висловлюється не з обговорюваного питання, виступає не з тих підстав, з яких йому надано слово, головуючий після попередження позбавляє його слова.

  1.  

Стаття 100.

  1. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню пленарного засідання ради,головуючий попереджає його персонально і закликає до порядку. Після повторного попередження головуючий за згодою більшості депутатів, присутніх на сесії , визначеною шляхом голосування, може запропонувати депутату залишити зал.