Рекомендації, які необхідно знати кожній людині, що може потрапити в зону потенційного затоплення

Дата: 22.02.2022 14:16

Рекомендації,

які необхідно знати кожній людині,

що може потрапити в зону потенційного затоплення

Факторами небезпеки повеней і паводків є: руйнування будинків і будівель, мостів;

розмивання залізниць і автомобільних доріг: аварії на інженерних мережах; знищення посівів; жертви серед населення й загибель тварин.

Внаслідок повені, паводку починається просідання будинків та землі, виникають зсуви та обвали.

Дії у разі загрози виникнення повені, паводка

Увага! ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ!

При загрозі повені або паводка до населення доводиться сигнал "Увага всім" за допомогою електросирен оповіщення.

Після попередження уважно слухайте по радіо й телебаченню інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв'язку з вами.

Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям і людям похилого віку.

Дізнайтеся в місцевих органах державної влади й місцевого самоврядування про місце збору жителів для евакуації й готуйтеся до неї.

Підготуйте документи, одяг, необхідні речі, запас продуктів харчування на кілька днів, медикаменти. Складіть все у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті. Відключіть усі прилади від електромережі, вимкніть газ.

Перенесіть найбільш важливі та цінні речі й продукти харчування на верхні поверхи або покладіть на верхні полиці.

Дії в зоні раптового затоплення  під час повені, паводка

Зберігайте спокій, уникайте паніки. Швидко зберіть потрібні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі.

Надайте допомогу дітям, інвалідам і людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

По можливості негайно залишіть зону затоплення. Перед виходом з будинку відключіть електрику та газ, перекрийте воду та по можливості каналізацію, погасіть вогонь у печах. Зачиніть вікна й двері, якщо є час - закрийте вікна й двері першого поверху дошками (щитами), плівкою, мішками з піском.

Якнайшвидше займіть найближче безпечне підвищене місце й будьте готові до евакуації.

Якщо це неможливо, підніміться на 1 верхній поверх або горище будинку, де ви перебуваєте.

При підйомі води слід забратися на дах, а при різкому прибутті води - на верх (коник)даху.

Дітей і хворих, ослаблених і замерзлих людей прив'яжіть до себе або до міцних елементів даху, або до пічної труби. Забиратися на дерева, стовпи, будови сумнівної міцності не можна. Вони можуть бути підмиті потоками води і впасти та зруйнуватися.

Потрапивши у воду, зніміть із себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися для одержання допомоги  у воді.

Самостійну евакуацію можна проводити тільки, якщо є потреба у наданні невідкладної медичної допомоги постраждалим, за відсутності продуктів харчування та медикаментів, погіршення обставин або втрати впевненості в одержанні допомоги збоку. Для самостійної евакуації бажано використати власні човни або катери, плоти з колод та інших підручних матеріалів.

Не переповняйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти та інше).

Дії в період після повені, паводка

Переконайтеся, що ваше житло не одержало внаслідок повені ніяких ушкоджень, для чого обережно огляньте будинок і перевірте, чи немає загрози його обвалення та руйнування.

При огляді внутрішніх кімнат не рекомендується використовувати сірники або свічки як джерело світла через можливу наявність у повітрі побутового газу (для цього найкраще підійде електричний ліхтарик).

Не користуйтеся електромережею до повного висихання будинку.

Остерігайтеся розірваних або провислих електричних проводів.

Не вживайте в їжу продукти, які були підтоплені під час повені (у тому числі й консервацію).

Обов'язково кип'ятіть питну воду, особливо із джерел водопостачання, які були підтоплені.

Колодязі питної води, що опинились у зоні затоплення, необхідно осушити для подальшої дезінфекції.

Дізнайтеся в місцевих органах державної влади й місцевого самоврядування адреси організацій, які відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

Про ушкоджені або зруйновані водопровідні, газові й каналізаційні магістралі та мережі негайно повідомте у відповідні комунальні служби й організації.

Бережіть себе! В надзвичайних  ситуаціях телефонуйте за номером «101»!

Північне міжрайонне управління

водного господарства