Рятувальники Вараського району звертаються до всіх свідомих громадян! НЕ ПАЛІТЬ СУХУ ТРАВУ!
Нагадуємо, що для «любителів» спалювання сухої рослинності передбачено, як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.
Згідно зі статтею 77-1 КУпАП за самовільний підпал трави передбачений штраф:
- для громадян від 3 тисяч 60 грн. до 6 тисяч 120 грн;
- для посадових осіб – від 15 тисяч 300 грн до 21 тисячі 420 грн.
У межах об’єктів заповідного фонду:
- для громадян – від 6 тисяч 120 грн до 12 тисяч 240 грн;
- для посадових осіб від 21 тисяча 420 грн до 30 тисяч 600 грн.
За порушення правил пожежної безпеки у лісах відповідно до статті 77 КУпАП:
- громадяни мають сплатити від 1 тисячі 530 грн до 4 тисяч 590 грн;
- посадові особи - від 4 тисяч 590 грн до 15 тисяч 300 грн.
Якщо ці дії призвели до знищення або пошкодження лісу штраф:
- для громадян від 4 тисяч 590 грн до 15 тисяч 300 грн;
- для посадових осіб від 10 тисяч 710 до 30 тисяч 600 грн.
Окрім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення, або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності, або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом від 91 800 грн. до 153 000 грн., або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин, або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
Шановні громадяни! Закликаємо Вас не додавати клопоту собі, та додаткової роботи співробітникам ДСНС. Але якщо ви стали свідком такого ЗЛОЧИНУ, негайно повідомте Службу порятунку за номером «101» та співробітників Національної поліції за номером «102». Не стійте осторонь, не чекайте поки прибудуть рятувальники, адже за цей час вогонь невпинно робить свою «чорну справу» і пожежа набуває все більших масштабів. Негайно долучайтеся до гасіння вогню підручними засобами (гілка, вода, пісок, цупка тканина, тощо).
А що ж робити в тому разі, коли Ви стали свідком злочинних дії, коли хтось спалює суху рослинність чи листя?
Алгоритм дій:
Спробуйте переконати людину, що такі дії шкодять довкіллю.
Процитуйте закон - ст.59. Конституції України, ст. 16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», Закон України «Про благоустрій у населених пунктах».
Якщо переконання на працює - викликайте поліцію за номером 102. Палії сухої трави повинні нести за це відповідальність згідно законодавства.
Будьте свідомі та відповідальні: дотримуйтесь правил пожежної безпеки в екосистемах та не провокуйте пожеж на відкритих територіях. Не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.
Пам’ятайте: простіше запобігти пожежі, аніж ліквідовувати її наслідки!
Бережіть довкілля, себе та Україну! Слава Україні!!!
Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області