Локницька громада

Рівненська область, Вараський район

Яких помилок не слід допускати при пожежі та як правильно діяти?

Дата: 17.06.2022 08:50
Кількість переглядів: 199

 

Як часто ви можете стати свідком пожежі? А чи знаєте як правильно діяти, коли виявили загоряння? В переважній більшості випадків громадяни знають за яким номером викликати пожежно-рятувальну службу, так само як і те, що вогонь треба гасити, а майно – рятувати. Проте часто люди через паніку чи банальне незнання можуть допускатися помилок.

При виникненні перших осередків займання, або задимлення критично важливо реагувати на них правильно і адекватно до всієї небезпеки, яку вони несуть. Це дозволить максимально швидко і ефективно придушити пожежу на самій ранній стадії і мінімізувати можливий збиток.

 

А що ж саме не можна робити під час пожежі?

Якщо ви виявили пожежу в житловому будинку, на складі, в офісі, тощо, ні в якому разі НЕ СЛІД:

- піддаватися паніці - зберігайте спокій і холоднокровність;

- переоцінювати власні можливості і сили;

- ризикувати своїм і чужим життям, сподіваючись врятувати цінне майно від вогню;

- починати гасити вогнище спалаху, ще не зателефонувавши попередньо в пожежну службу;

- гасити водою електромережі та електрообладнання під напругою;

- використовувати ліфт для евакуації;

- відкривати двері і вікна, створюючи додаткову тягу для поширення вогню;

- спускатися з верхніх поверхів будівлі, використовуючи простирадла, штори та інші підручні засоби.

 

Як діяти в різних ситуаціях при виникненні пожежі?

Якщо на вас загорівся верхній одяг - ні в якому разі не можна намагатися загасити його стоячи, або бігти. Горизонтальне положення тіла тільки сприяє поширенню вогню, а біг дозволить полум'ю розгорітися ще більше. Слід зняти і скинути палаючі предмети на землю або котитися по поверхні підлоги, збиваючи вогонь.

Якщо пожежа виникла в квартирі, або житловому будинку, то необхідно пам'ятати, що меблі та оздоблювальні матеріали можуть виділяти дуже токсичний дим. Захиститися від нього не можна, навіть якщо дихати через мокру тканину - слід негайно покинути охоплене вогнем приміщення. Вогонь може поширюватися дуже швидко - у людини в розпорядженні залишаються лічені хвилини. У разі, якщо ви вирішили боротися з вогнем самостійно - весь час тримайте в фокусі уваги евакуаційні шляхи з квартири або будинку. Використовуйте вогнегасники, пісок, воду, покривала та інші підручні засоби, щоб виконувати всі запобіжні заходи.

Якщо на кухні несподівано спалахнуло масло в сковороді, або посуді - ні в якому разі не намагайтеся залити його водою, так як хімічний процес скипання може привести до розбризкування і виникнення відразу декількох осередків горіння. Посуд слід закрити кришкою, відразу ж загасити вогонь на плиті.

При виникненні характерного запаху горілої ізоляції відразу відключайте автоматом електропостачання будинку або квартири. Не гасіть електроприлади водою! Постарайтеся накрити їх щільним покривалом, притиснувши краї до поверхні - це унеможливить надходження кисню до осередку горіння. Використовуйте підручні порошкоподібні суміші для гасіння - сіль і соду, пральний порошок, землю або пісок з квіткового горщика та інші.

Якщо ліквідувати пожежу самостійно не вийшло - візьміть документи та гроші, повідомте всіх людей про небезпеку, що виникла, вийдіть з будівлі, зустрічайте пожежні розрахунки, покажіть рятувальникам місце виникнення вогнища загоряння, повідомте про наявність в будівлі людей, газових балонів, легкозаймистих та горючих рідин, та іншу необхідну інформацію.

Найчастіше смертельно небезпечним на пожежі є не вогонь, а дим. Тому якщо температура в приміщенні занадто висока, або приміщення сильно задимлені - пересувайтеся навпочіпки або поповзом, так як біля підлоги буде краще видимість і більше кисню. У самій критичній ситуації вийдіть на балкон, або веранду, щільно закрийте за собою двері і чекайте приїзду пожежників - кличте на допомогу випадкових перехожих, або постарайтеся привернути їхню увагу іншим способом.

 

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь