Як запобігти займанню автомобіля та як діяти у випадку пожежі

Дата: 28.07.2023 10:18

Загорання в автомобілі не рідкість, особливо, якщо не слідкувати за станом авто та нехтувати правилами безпеки.

Найчастіше, пожежі в автомобілях трапляються із таких причин, як несправність електропроводки, несправність гальмівної системи, перегрів двигуна транспортного засобу, несправність рухомих вузлів та деталей, а також умисного підпалу.

Як відомо, автомобіль повністю вигорає за 10 хв. Притому, щоб ушкодження були фатальними, достатньо навіть 5 хв. Найчастіше в автомобілі горіння виникає у моторному відсіку.

Що робити, якщо ваше авто все ж загорілось?

- негайно вимкніть запалення, з’їжджайте на узбіччя та зупиніть автомобіль;

- забезпечите швидку евакуацію пасажирів;

- зателефонуйте до служби порятунку за номером «101»;

- при змозі, розпочинати гасіння пожежі за допомогою вогнегасника;

- найбільш ефективним є одночасне використання декількох вогнегасників та вогнегасних засобів.

Навчіться користуватись вогнегасником заздалегідь. Контролюйте його справність та терміни перезарядки.

Для автомобільних потреб підійде порошковий вогнегасник. Ним можна гасити будь-які займисті речовини, а також електроприлади під напругою. Для легкового автомобіля достатньо вогнегасника об’ємом до двох літрів, який бажано купувати тільки в спеціалізованих магазинах, перевіряючи наявність документів.

Радимо розташовувати вогнегасник так, щоб у разі надзвичайної ситуації мати до нього вільний доступ, наприклад під переднім сидінням.

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області