Пожежі в екосистемах набирають обертів
На Рівненщини все частіше горить суха трава. Часто пожежі в екосистемах спричиняють самі люди, підпалюючи суху рослинність. У зв'язку із цим рятувальники Рівненщини нагадують, що такі дії є порушенням законодавства й тягнуть за собою відповідальність. Також спалення сухої рослинності є небезпечним.
Радимо громадянам забути про варварську практику випалювання сухостою, післяжнивних залишків, бадилля, стерні, тощо. Адже разом з ним є загроза знищення і «зеленого фонду» нашого краю. Часто вогонь, ставши неконтрольованим, поширюється на будівлі та споруди житлового сектору, лісові насадження, торфополя, несе загрозу лініям електропередач, через задимлення автодоріг зростає ризик виникнення ДТП, тощо. І це вже не говорячи про шкідливість для здоров’я при вдиханні диму від такого спалювання. Мають місце навіть випадки, коли під час спалювання сухостою самі ж палії отримували опіки, або ж, надихавшись отруйним димом, гинули…
Радимо дотримуватись простих правил:
• не паліть суху траву і сміття, забруднюючи навколишнє середовище та провокуючи пожежі в екосистемі;
• допомагайте рятувальникам, а не підкидайте їм зайвої роботи у вигляді гасіння наслідків вашого «прибирання».
• повідомляйте до поліції про паліїв і за можливості проводьте профілактичні бесіди із сусідами, які нехтують попередженнями та правилами.
Також нагадуємо, що такі правопорушення згідно статті 77-1 КУпАП тягнуть за собою накладення штрафу:
• на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 060 грн до 6 120 грн)
• на посадових осіб — від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15 300 грн до 21 420 грн).
Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській областім