Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті!

Дата: 16.10.2023 10:58

З настанням холодів зростає кількість виникнення пожеж в оселях громадян. Статистика свідчить, що більшість загорань стаються через порушення правил пожежної безпеки під час використання та монтажу пічного опалення.

Тому у повсякденних турботах, рятуючись від холоду, не забувайте про дотримання елементарних правил пожежної безпеки під час експлуатації опалювальних печей та інших обігрівальних приладів:

- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону необхідно очищати димоходи та печі від сажі;

- біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі має бути прикріплений металевий лист, розмірами не менше 50х70см.;

- печі та димарі необхідно заштукатурювати і білити, щоб відразу помітити тріщини та пошкодження.

Під час експлуатації пічного опалення забороняється:

- залишати печі, які топляться без догляду, або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами, які мають тріщини;

- розміщати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- зберігати не загашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті рідини;

- топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цієї мети;

- використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;

- топити печі під час проведення у приміщеннях масових заходів;

- закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

- зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

Крім того, не використовуйте для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади та газові кухонні плити. У разі використання серійних нагрівальних пристроїв, установіть їх таким чином, щоб уникнути перекидання, також обмежте доступ до них дітей. Не залишайте без нагляду увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо. Намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж.

Пам’ятайте, що запальнички та сірники повинні зберігатися у недоступних для дітей місцях.

Завчасно потурбуйтесь про наявність первинних засобів пожежогасіння.

У разі пожежі, задимленості, загазованості — негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером телефону «101»!

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області