Локницька громада

Рівненська область, Вараський район

Люди під час війни: перегляд фільму «Зламані гілки» з нагоди Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні»

Дата: 20.06.2024 15:39
Кількість переглядів: 70

 

Фото без опису

Через російську навалу тисячі українців втратили свої домівки, рідних та близьких, мільйони вимушені виїхати за кордон. Історія пам'ятає часи, коли нацисти розв’язали війну та намагалися знищити цілі народи, але їм це не вдалося. Не вдасться і фашистам!

Бо кожен українець та українка роблять усе можливе, щоб пришвидшити перемогу України. Так, напередодні Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні, який відзначається 22 червня кіноклуб медіапросвіти Docudays UA, який діє при Вараському районному секторі філії ДУ «Центр пробації» у Рівненській області,  спільно з волонтером підрозділу Світланою Зеленковською та суб’єктами пробації дивились та обговорювали фільм режисерки Аяла Шарот «Зламані гілки».

Стрічка розповідає історію дівчинки Міхаль, якій було лише 14 років, коли вона покинула свою домівку в Польщі й сама поїхала до території майбутнього Ізраїлю напередодні Другої світової війни. Родина повинна була приєднатися до неї наступного року, але з початком війни усе змінилося...

Так само з початком вторгнення Російської Федерації в Україну змінилось життя українських родин. В.о. начальника Вараського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області Яна Чернявська зауважила, що мільйони українців та українок набули статусу вимушених переселенців і біженців. Зі своїх домівок їм довелось переїхали в центральні й західні регіони країни або навіть за кордон. Але попри всі перепони та поневіряння вони докладають неймовірних зусиль, щоб наблизити Перемогу України.

Фото без опису

Після перегляду фільму учасники розмірковували над тим, що ця історія доволі сумна, бо в ній йдеться про важкі втрати, випробування, несправедливість світу. Але водночас це й тепла історія стійкості людини і нескінченності життя. Також глядачі зауважили на тому, як попри цькування в польській школі, в діаспорі, єврейські родини зберігали свою ідентичність: мову, культуру, звичаї, традиції. Водночас наголосили, що сучасна війна росії проти України повторює історію геноциду євреїв щодо українців. Бо українців прагнуть знищити саме за те, що вони не втратили : свою мову, культуру, традиції і хочуть розбудувати Незалежну Державу Україну.

Учасники перегляду дійшли висновку про те, що кожній сучасній людині необхідно навчитися поважати гідність іншої людини. А гідність - це цінність кожної людської особистості, яка від народження та за природним правом наділяється правом на поводження з нею, як з людиною. Фільм викликав чимало асоціацій із сьогоденням. Трагедії, яку пережила героїня фільму та її подруга, втративши своїх рідних лише через те, що вони були євреями. Ці дівчата дивом врятувалися від смерті, тоді, коли їхні батьки, брати  та сестри були жорстоко вбиті фашистами. Так і зараз від російської агресії гинуть та страждають українці.

Ми впевнені, що інформація, яку отримують суб’єкти, приймаючі участь у подібних заходах, допоможе їм зробити нашу далеку минувшину ближчою та зрозумілішою, усвідомити сьогоднішню боротьбу українського народу за вільний вибір майбутнього, як продовження віковічної боротьби наших предків за волю.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь