У незаконних старателів було бурштину на 1,6 мільйона гривень

Дата: 09.07.2024 16:55

Видобували бурштин на території заповідника – у старателів вилучили «сонячного» каміння на 1,6 млн. грн.

Групу незаконних старателів виявили правоохоронці на території Нобельського національного природного парку. Крім того, у ході слідства встановлено, що вони також займалися ще й скупкою бурштину для його подальшої реалізації.

Оперативне фото

Вараська окружна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного видобування бурштину, а також придбання та зберігання «сонячного» каміння, законність походження якого не підтверджується відповідними документами (ч. 2 ст. 240-1 КК України).

Адже в ході санкціонованих обшуків за місцями проживання, в транспортних засобах фігурантів та у господарських будівлях, якими користувалися чоловіки, виявлено та вилучено майже 175 кг бурштину різних фракцій, спеціальне обладнання для перевірки його якості, електронні ваги, мобільні телефони та понад 430 тис. грн. у різній валюті. Будь-яких документів, що підтверджують законність походження вилученого бурштину, фігуранти не надали.

Орієнтовна вартість вилученого каміння на «чорному» ринку – 1,6 млн. грн.

За матеріалами Рівненської обласної прокуратури підготувала Олександра ЮРКОВА.