Пошук

ПОВІДОМЛЕННЯ про загрозу занесення нових хвороб в Україну – ящур та блутанг

Дата: 28.04.2025 09:21
Кількість переглядів: 37

В полі стоїть корова

Ящур - небезпечне захворювання, що призводить до загибелі поголів’я свійських парнокопитних тварин та диких, а також може передаватися людині.  Хвороба, як правило, дуже швидко поширюється. Інкубаційний період може тривати від декількох днів до двох тижнів.

Серед клінічних ознак ящуру – везикули та ураження ротової порожнини, вимені, кінцівок, а також слиновиділення, кульгавість, знижена молочна продуктивність, лихоманка тощо

Основним джерелом інфекції ящуру є тварини, хворі на ящур, та тварини, які перебувають в інкубаційному (прихованому) періоді хвороби. Крім того, шляхи передачі вірусу є контаміновані продукти тваринного походження (необроблені м’ясні продукти, харчові відходи та молоко), забруднений одяг, взуття, обладнання та інше (сіно, корм, вода, молоко та біопрепарати). Вірус здатен зберігатись в зовнішньому середовищі від одного дня до декількох тижнів. Хвороба має здатність швидко поширюватись на значній території через повітря (вітер) за низької температури та високої вологості, може призводити до значних економічних збитків.

На ящур може хворіти й людина. Зараження відбувається при споживанні не пастеризованого молока від хворих тварин, а також через продукти його переробки, рідше через м’ясо.

З огляду на те, що в сусідній країні  Угорщині, а також Словаччині  нещодавно були зафіксовані випадки ящуру, а в Україні ця хвороба не фіксувалась  з 1988 року, просимо власників свійських тварин бути особливо уважними і здійснювати відповідні заходи, передбачені Інструкцією щодо профілактики та ліквідації захворювання тварин на ящур, затвердженої наказом Мінагрополітики від 07.08.2017 №431.

Власники корів, кіз, свиней, та інших парнокопитних можуть убезпечити своє поголів’я від інфікування ящуром дотримуючись простих правил біобезпеки.

Адже ящуром тварина може інфікуватися від іншої дикої або свійського тварини (для щойно придбаної худоби необхідно забезпечити 30 денний карантин).

Також вірус ящуру може переноситись з кормами, на приладді, транспорті, взутті та одязі персоналу і, навіть, переноситись вітром.

У разі підозри щодо наявності хвороби у тварин необхідно негайно повідомити місцеві ради та Вараське районне управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській  області.

Вараське районне управління ГУ Держпродспоживслужби

в Рівненській області


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь