Строк для прийняття спадщини зупиняється

Дата: 10.03.2022 15:49

В умовах воєнних дій людям важко або взагалі неможливо дотримуватися встановлених законодавством строків та вимог до посвідчення важливих документів, зокрема, заповіту.

6 березня прийнято постанову Кабінету Міністрів України №209, якою вносяться до зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. №164 (https://bit.ly/3KyzQ1W), де передбачається:

На час воєнного стану зупиняється перебіг строку для прийняття спадщини

Посвідчення довіреностей та заповітів, засвідчення справжності підпису на документах здійснюється без використання спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу з нанесеними на них за допомогою комп’ютерної техніки реквізитами нотаріуса: зображення Державного Герба України, прізвище, власне ім?я, по батькові (за наявності), найменування державної нотаріальної контори (для державного нотаріуса), номер свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю, адреса робочого місця, номер телефону, адреса електронної пошти

В умовах воєнного стану довіреності (крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, управління і розпорядження корпоративними правами) та заповіти військовослужбовців Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також працівників правоохоронних (спеціальних) органів, органів цивільного захисту, можуть посвідчуватися командиром (начальником) цих формувань (органів) або іншою уповноваженою таким командиром (начальником) особою з подальшим надсиланням таких заповітів через Генеральний штаб Збройних Сил, Міністерство оборони, відповідний правоохоронний (спеціальний) або інший орган до Міністерства юстиції або його територіального органу для забезпечення їх реєстрації нотаріусами в Єдиному реєстрі довіреностей, Спадковому реєстрі.

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid