З початку року пожежно-рятувальними підрозділами ДСНС Вараського району ліквідовано 46 пожеж!

Дата: 04.04.2022 09:02

Вараське районне управління Головного управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області інформує, що протягом І кварталу 2022 року на території Вараського району було зареєстровано 46 пожеж. Це на 21,1 % більше ніж за аналогічний період 2021 року (38 пожеж). В середньому в районі кожних 2 дні виникала пожежа.

Вогнем за вказаний період знищено, чи пошкоджено 42 будівлі та споруди, 3 одиниці техніки, 3 тони кормів.

Прямі матеріальні збитки від пожеж зменшилися на 56,3 % та становлять орієнтовно 1,67 млн. грн. порівняно з 3,82 млн. грн. в минулому році. Побічні збитки зменшилися на 11,7 % та становлять орієнтовно 6,58 млн. порівняно з 7,46 млн. грн. в минулому році.

На пожежах за даний період загиблих не було, як і за аналогічний період 2021 року, травмовано було 1 особу, як і за аналогічний період 2021 року.

Пожежі в розрізі територіальних громад Вараського району:

• Вараська – 13 пожеж;

• Володимирецька – 10 пожеж;

• Зарічненська – 11 пожеж;

• Рафалівська – 3 пожежі;

• Антонівська – 2 пожежі;

• Каноницька – 1 пожежа;

• Локницька – 3 пожежі;

• Полицька – 3 пожежі.

Основними причинами пожеж були:

• необережне поводження з вогнем – 18 випадків;

• порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні на експлуатації електромережі та електроустановок – 15 випадків;

• порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні на експлуатації пічного опалення – 8 випадків;

• необережність при курінні – 3 випадки;

• підпал – 1 випадок;

• пустощі дітей з вогнем – 1 випадок;

Переважна більшість пожеж сталися в житловому секторі.

Впродовж І кварталу 2022 року пожежно-рятувальними підрозділами ДСНС Вараського району та місцевими пожежними командами під час ліквідації пожеж було врятовано 30 будівель та споруд, 6 одиниць техніки та іншого майна на загальну суму понад 2,33 млн. грн.

Вараське районне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області закликає мешканців краю дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки в побуті, щоб уберегти свою оселю та майно від вогню.

В разі виникнення пожежі негайно телефонуйте на спецлінії пожежно-рятувальної служби ДСНС України за номерами "101" або "112".

Довідково:

Найбільшу кількість пожеж впродовж І кварталу 2021 року в районі було зареєстровано у березні (27 пожеж).

Найчастіше пожежі виникали в смт. Володимирець – 8 пожеж (17,4 % від загальної кількості пожеж).

Найбільше пожеж сталося на території Вараської тергромади – 13 пожежі (28,3 % від загальної кількості пожеж), найменше на території Каноницької тергромади – 1 пожежа (2,2 % від загальної кількості пожеж).

Найпоширенішими причинами пожеж були: необережне поводження з вогнем (18 випадків, або 39,1 % від загальної кількості зареєстрованих пожеж); порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електромережі та електроприладів (15 випадків, або 32,6 % від всіх пожеж); порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні й експлуатації приладів опалення (8 випадків, або 17,4 % від всіх пожеж).

Найчастіше пожежі виникали в суботу (10 пожеж, або 21,7 % від всіх пожеж), а найрідше у вівторок (3 пожеж, або 6,5 % від всіх пожеж).

В розрізі доби найчастіше пожежі виникали вдень з 12:00 по 18:00 – 32 пожежі, або 69,6 % від всіх пожеж. Найрідше з 00:00 по 06:00 – 5 пожеж, або 10,9 % від всіх пожеж.

Начальник ВОППЗ та ЦЗ Вараського РУ ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. МУРАВИНЕЦЬ