За перше півріччя 2022 року пожежно-рятувальними підрозділами ДСНС Вараського району ліквідовано 73 пожежі!

Дата: 04.07.2022 16:02

Вараське районне управління Головного управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області інформує, що протягом І півріччя 2022 року на території Вараського району було зареєстровано 73 пожежі. Це на 9 % більше ніж за аналогічний період 2021 року (67 пожеж). В середньому в районі кожних 2-3 дні виникала пожежа.

Вогнем за вказаний період знищено, чи пошкоджено 54 будівлі та споруди, 4 одиниці техніки, 4 тони кормів.

Прямі матеріальні збитки від пожеж зменшилися на 51 % та становлять орієнтовно 2,54 млн. грн. порівняно з 5,16 млн. грн. в минулому році. Побічні збитки зменшилися на 19 % та становлять орієнтовно 10,28 млн. порівняно з 12,59 млн. грн. в минулому році.

На пожежах за даний період загиблих не було, як і за аналогічний період 2021 року, травмовано було 1 особу, порівняно з двома за аналогічний період 2021 року.

Пожежі в розрізі територіальних громад Вараського району:

• Вараська – 24 пожеж;

• Володимирецька – 13 пожеж;

• Зарічненська – 16 пожеж;

• Рафалівська – 6 пожеж;

• Антонівська – 3 пожежі;

• Каноницька – 1 пожежа;

• Локницька – 4 пожежі;

• Полицька – 6 пожеж.

Основними причинами пожеж були:

• необережне поводження з вогнем – 31 випадок;

• порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні на експлуатації електромережі та електроустановок – 22 випадки;

• порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні на експлуатації пічного опалення – 8 випадків;

• необережність при курінні – 7 випадків;

• підпал – 1 випадок;

• пустощі дітей з вогнем – 2 випадки;

• інші причини – 2 випадки.

Переважна більшість пожеж сталися в житловому секторі.

Впродовж І півріччя 2022 року пожежно-рятувальними підрозділами ДСНС Вараського району та місцевими пожежними командами під час ліквідації пожеж було врятовано 35 будівель та споруд, 7 одиниць техніки та іншого майна на загальну суму понад 4,2 млн. грн.

Вараське районне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області закликає мешканців краю дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки в побуті, щоб уберегти свою оселю та майно від вогню.

В разі виникнення пожежі негайно телефонуйте на спецлінії пожежно-рятувальної служби ДСНС України за номерами "101" або "112".

Довідково:

Найбільшу кількість пожеж впродовж І півріччя 2022 року в районі було зареєстровано у березні (28 пожеж).

Найчастіше пожежі виникали в смт. Володимирець – 8 пожеж (11 % від загальної кількості пожеж).

Найбільше пожеж сталося на території Вараської тергромади – 24 пожежі (32,9 % від загальної кількості пожеж), найменше на території Каноницької тергромади – 1 пожежа (1,4 % від загальної кількості пожеж).

Найпоширенішими причинами пожеж були: необережне поводження з вогнем (31 випадок, або 42,5 % від загальної кількості зареєстрованих пожеж); порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електромережі та електроприладів (22 випадки, або 30,1 % від всіх пожеж); порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні й експлуатації приладів опалення (8 випадків, або 10,9 % від всіх пожеж).

Найчастіше пожежі виникали в понеділок (14 пожеж, або 19,2 % від всіх пожеж), а найрідше в середу (6 пожеж, або 8,2 % від всіх пожеж).

В розрізі доби найчастіше пожежі виникали вдень з 12:00 по 18:00 – 48 пожеж, або 65,8 % від всіх пожеж. Найрідше з 00:00 по 06:00 – 6 пожеж, або 8,2 % від всіх пожеж.