Рятувальниками Вараського району в режимі NON-STOP здійснюють моніторинг пожеж в екосистемах на території всіх територіальних громад Вараського району

Дата: 10.08.2022 09:05

Для цього працівники ДСНС використовують всі доступні засоби сучасного прогресу. З допомогою квадрокоптерів в найбільш спекотні дні здійснюється обліт найбільш пожежонебезпечних територій. Цілодобово в режимі онлайн здійснюється моніторинг пожеж в природних екосистемах з допомогою відповідних спеціальних Інтернет-сайтів. В режимі реального часу рятувальники мають змогу виявити наявність термоточок на карті, що дає змогу оперативно реагувати на пожежі. Налагоджено взаємоінформування з лісівниками, які в режимі реального часу через систему відео спостереження на лісових вежах моніторять території лісових насаджень та прилеглих територій на наявність загорянь.

Рятувальники нагадують жителям Вараського району, що під час пожежнонебезпечного періоду потрібно бути вкрай обережним при перебуванні на природі, щоб не спричинити пожежу. Адже майже всі пожежі в природних екосистемах стаються саме через «людський фактор».

Зокрема протягом пожежнонебезпечного періоду заборонено:

- відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;

- розводити багаття у лісі та лісопосадках;

- заїжджати автомобілем до лісу;

- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;

- залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

- полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;

- створювати смітники та спалювати відходи;

- спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.

Також слід пам’ятати, що на прикордонних територіях Вараського району відвідування лісів взагалі заборонено.

Зверніть увагу, якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків!

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області