За 9 місяців 2022 року у Вараському районі зареєстровано 114 пожеж

Дата: 03.10.2022 15:04

Вараське районне управління Головного управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області інформує, що протягом 9 місяців 2022 року на території Вараського району було зареєстровано 114 пожежі. Це на 10,7 % більше ніж за аналогічний період 2021 року (103 пожежі). В середньому в районі кожних 2-3 дні виникала пожежа.

Вогнем за вказаний період знищено, чи пошкоджено 77 будівель та споруд, 5 одиниць техніки, 49 тон кормів.

Прямі матеріальні збитки від пожеж збільшилися на 0,1 % та становлять орієнтовно 8,26 млн. грн. порівняно з 8,25 млн. грн. в минулому році. Побічні збитки збільшилися на 15,5 % та становлять орієнтовно 20,88 млн. порівняно з 18,08 млн. грн. в минулому році.

На пожежах за даний період загиблих не було, як і за аналогічний період 2021 року, травмовано було 1 особу, порівняно з 4 за аналогічний період 2021 року.

Пожежі в розрізі територіальних громад Вараського району:

• Вараська32 пожежі;

• Володимирецька30 пожеж;

• Зарічненська28 пожеж;

• Рафалівська8 пожеж;

• Локницька6 пожеж;

• Полицька6 пожеж;

• Антонівська – 3 пожежі;

• Каноницька – 1 пожежа.

Основними причинами пожеж були:

• необережне поводження з вогнем – 48 випадків;

• порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні на експлуатації електромережі та електроустановок – 35 випадків;

• порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні на експлуатації пічного опалення – 9 випадків;

• необережність при курінні – 15 випадків;

• підпал – 2 випадки;

• пустощі дітей з вогнем – 3 випадки;

• інші причини – 2 випадки.

Переважна більшість пожеж сталися в житловому секторі.

Впродовж 9 місяців 2022 року пожежно-рятувальними підрозділами ДСНС Вараського району та місцевими пожежними командами під час ліквідації пожеж було врятовано 51 будівлю та споруду, 11 одиниць техніки та іншого майна на загальну суму понад 6,67 млн. грн.

Вараське районне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області закликає мешканців краю дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки в побуті, щоб уберегти свою оселю та майно від вогню.

В разі виникнення пожежі негайно телефонуйте на спецлінії пожежно-рятувальної служби ДСНС України за номерами "101" або "112".

Довідково:

Найбільшу кількість пожеж впродовж 9 місяців 2022 року в районі було зареєстровано у березні (28 пожеж).

Найчастіше пожежі виникали в смт. Володимирець11 пожеж (9,6 % від загальної кількості пожеж) та в м.Вараш – 8 пожеж (7 % від загальної кількості пожеж).

Найбільше пожеж сталося на території Вараської тергромади32 пожежі (28,1 % від загальної кількості пожеж), найменше на території Каноницької тергромади1 пожежа (0,9 % від загальної кількості пожеж).

Найпоширенішими причинами пожеж були: необережне поводження з вогнем (48 випадків, або 42,1 % від загальної кількості зареєстрованих пожеж); порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електромережі та електроприладів (35 випадків, або 30,7 % від всіх пожеж); необережність під час куріння (15 випадків, або 13,2 % від загальної кількості зареєстрованих пожеж); порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні й експлуатації приладів опалення (9 випадків, або 7,9 % від всіх пожеж).

Найчастіше пожежі виникали в четвер (23 пожежі, або 20,2 % від всіх пожеж), а найрідше у вівторок та середу (по 12 пожеж, або по 10,5 % від всіх пожеж).

В розрізі доби найчастіше пожежі виникали вдень з 12:00 по 18:00 – 66 пожеж, або 57,9 % від всіх пожеж. Найрідше з 00:00 по 06:00 – 7 пожеж, або 6,1 % від всіх пожеж.

Начальник ВОППЗ та ЦЗ Вараського РУ ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. МУРАВИНЕЦЬ