14 жовтня Україна відзначає День захисників і захисниць, згадуючи всіх, хто в різні часи обороняв та боронить нині наш суверенітет і територіальну цілісність.

Дата: 14.10.2022 11:12

Дорогі воїни, учасники АТО, ветерани війни і військової служби, волонтери!

Прийміть вітання з нагоди Дня захисника України та українського козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці!

Висловлюємо всім захисникам глибоку вдячність за мужність, звитягу та героїзм в ім’я миру і майбутнього наступних поколінь. Бажаємо вам незламної волі, родинного затишку, міцного здоров’я, звершення всіх ваших мрій і побажань, високих досягнень на благо рідної держави!

Дату 14 жовтня для Дня захисників і захисниць України обрали невипадково. Історія цього свята має давню традицію. Покрову Пресвятої Богородиці відзначали козаки, за що свято отримало другу назву – Козацька Покрова. Українське військо 1917–1921 років зберігало козацькі військові традиції в назвах військових частин, структурі, прапорах, одностроях тощо. Найкращі традиції захисників минулого успадкували бійці сучасних Збройних сил України. Українська армія береже бойові традиції предків та імена героїв, від воїнів-русичів і козаків до січових стрільців і воїнів УПА.