Інформаційний захід для суб’єктів пробації

Дата: 28.10.2022 10:21

Більше ніж півроку в Україні триває війна. Тож багатьох громадян цікавлять питання щодо порядку вручення повістки.

Де і хто може вручити повістку до військкомату? Чи означає її вручення мобілізацію? Що буде, якщо повістку проігнорувати?

Відповіді на ці питання суб’єкти пробації, які перебувають на обліку Вараського районного сектору  філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області, дізналися 26 жовтня 2022 року від волонтерки підрозділу Марії Полюхович.

Марія Іванівна розповіла присутнім про види повісток, що вручаються особам призовного віку у військкомат, зокрема:

- повістка, яка вручається з метою уточнення облікових даних;

- повістка на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК);

- повістка-призов на строкову військову службу;

- мобілізаційне розпорядження.

Призов громадян України на строкову військову службу включає проходження ними призовної комісії та відправлення їх до військових частин.

Вручення повісток проводиться через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності.

Окрім того, повістки громадянам можуть вручатися безпосередньо посадовими особами районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Повістка має бути вручена особисто або уповноваженими особами повинен бути складений акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків.

Під час заходу учасників цікавило питання щодо відповідальності за нез’явлення за повісткою про виклик до військкомату та чи потрібно повідомляти місцевий територіальний центр комплектування та соціальної підтримки про зміну місця проживання.