Хибні виклики – втрата дорогоцінних хвилин для допомоги тим, хто насправді її потребує

Дата: 05.12.2022 09:07

До пожежно-рятувальної служби часто надходять повідомлення із проханням про допомогу від громадян, котрі потрапили в різні ситуації. Проте, серед них, на жаль, часто зустрічаються і неправдиві, тобто хибні виклики. Вони є суттєвою проблемою для оперативно-рятувальної служби, а винуватцями таких «жартів» можуть бути дорослі й діти.

Рятувальники звертають увагу громадян бути більш свідомими і без потреби не телефонувати на лінії екстрених викликів 101 та 112. Адже іноді, поспішаючи на вигадане чиєюсь уявою «загорання» чи «пожежу», працівники пожежно-рятувальної служби не зможуть надати оперативно допомогу тим, хто потребуватиме її насправді, бо під час слідування пожежних машин у хибному напрямку, паралельно може надійти інформація про реальну пожежу чи іншу надзвичайну ситуацію. У такому випадку перенаправлення підрозділів з одного виклику на інший завжди призводить до втрати дорогоцінних хвилин, від яких може залежати життя людини, яка дійсно потребує допомоги. Важливим є серйозно ставитися до діяльності пожежно-рятувальної служби та розуміти наслідки, до яких може призвести хибний виклик.

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області