ТОНКИЙ ЛІД НЕСУМІСНИЙ З ЖИТТЯМ!

Дата: 22.12.2022 13:46

З появою криги на водоймах виникає ще одна небезпека для життя, яка може забрати життя. Кожної зими в країні під кригою гинуть десятки громадян. Відповідно, щоб зменшити цю сумну статистику в даний період рятувальники активізують проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, як серед любителів зимової риболовлі так і серед батьків та дітей.

Цього тижня працівники Вараського районного управління активно проводять рейдові відпрацювання на водоймах та застерігають громадян бути вкрай обережними при виході на кригу, а в разі біди знати, як правильно діяти, щоб врятуватися. В ході даної роботи рятувальники поширюють відповідні застережливі листівки та пам’ятки.

Надзвичайники наголошують, що дотримання правил безпеки на льоду - не вимога Служби порятунку, а вимога здорового глузду. Однак, на привеликий жаль, до певної категорії відчайдухів достукатися дуже важко.

Та рятувальники знову і знову будуть нагадувати правила, дотримання яких може зберегти життя:

- не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги,

- не можна стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці,

- не можна пробивати багато лунок близько одна від одної,

- не можна ловити рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, навіть, якщо там добре „клює”,

- під рукою треба мати міцну мотузку 12-15 метрів,

- поруч з лункою варто тримати дошку або велику гілку.

Якщо ви все ж таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розкиньте руки та намагайтеся утримуватися на поверхні. Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідки прийшли та повзти до берега. Надаючи допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками.

Безпечним вважається лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки, або риболовлі – не менше 10-12 сантиметрів, для масового катання на льоду –25 сантиметрів.

Служба порятунку звертається до всіх громадян! Пам’ятайте, що ніхто, окрім вас самих, не може врятувати вас від необдуманих кроків, безпечності та легковажності, наслідки яких можуть бути роковими.

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області