Щороку 29 січня, ми відзначаємо День пам’яті Героїв Крут

Дата: 27.01.2023 16:29

Щороку 29 січня ми відзначаємо День пам’яті Героїв Крут. 29 січня 1918 року відбувся бій на залізничній станції «Крути», в якому близько 400 курсантів і студентів стримали наступ на Київ майже чотиритисячної армії більшовиків.

Загін із патріотично налаштованої молоді зіткнувся у тяжкому бою, який тривав понад п'ять годинЗавдяки звитязі та сміливості українських воїнів наступ на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

Загиблих під Крутами юнаків називають першими українськими кіборгами. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту. Тому героїв Крут часто називають “першими кіборгами”. Їхня незламна воля до перемоги має стати прикладом для кожного з нас.