ВПО і звільнені з полону можуть отримати ваучери на навчання

Дата: 03.04.2023 08:59

Визначено 70 професій і спеціальностей, за якими можна отримати ваучер. Тобто документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти.

▪️Зокрема, на перепідготовку за робітничою професією, здобуття ступеня магістра на основі вищої освіти за іншою спеціальністю чи підвищення кваліфікації.

▪️Такі ваучери можуть отримати в тому числі внутрішньо переміщені особи працездатного віку.

▪️А також – звільнені з полону особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України. Цей факт встановлює відповідна Комісія, яка працює при Мінреінтеграції.

▪️Вказані категорії громадян можуть звернутися до центру зайнятості для отримання ваучера на навчання, якщо вони:

- не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;
- не отримували ваучер раніше;
- не проходили протягом останніх 3 років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
- мають професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.

▪️З переліком професій і спеціальностей, закладів навчання, необхідних документів і процедурою видачі ваучерів можна ознайомитися за (https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery?fbclid=IwAR3v5JQqViV08-Bj0q2bXBqPxXFh9BRCY1-WPHnfkCFnUuse2lMQUb0FfWo) посиланням. (https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery?fbclid=IwAR3v5JQqViV08-Bj0q2bXBqPxXFh9BRCY1-WPHnfkCFnUuse2lMQUb0FfWo)