Вибухонебезпечні предмети часів І та ІІ світових війн досі знаходять на території Вараського району

Дата: 07.04.2023 09:04

Фото без описуФото без описуФото без опису

З початку 2023 року піротехнічним підрозділом аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Рівненській області здійснено 3 бойових виїзди на територію Вараського району в ході яких були знешкоджені 20 вибухонебезпечних предметів (15 гранат та 5 артснарядів) часів І та ІІ світових війн.

На сьогодні Україна входить до переліку країн, найбільш забруднених мінами! 30% території України є потенційно небезпечною (174 тис. кв. км.).

Тому кожен українець і українка повинні знати «золоті» правила мінної безпеки: побачив боєприпас, чи підозрілий предмет — НЕ підходь! НЕ чіпай! Телефонуй 101!

При знаходженні вибухонебезпечного предмета категорично забороняється: брати його до рук, наносити по ньому удари, робити спроби розібрати, або переносити з місця на місце, кидати у вогнище, або розводити над ним полум’я, збирати та здавати, як металобрухт.

Пам’ятайте, що краще попередити біду, ніж ліквідовувати її наслідки.

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області