Мінна безпека – правила які має знати кожен!

Дата: 26.04.2023 17:39

20 вибухонебезпечних предметів знешкодили сапери обласного управління ДСНС на території Вараського району цього року! А саме: 5 артилерійських снаряди та 15 ручних гранат. Всі виявлені боєприпаси є «відголоском» І та ІІ світових війн, з часу яких минули десятки років. Громадяни їх виявляли і на території приватних господарств, і в лісопосадках, і під час польових робіт, і під час будівництва.

Враховуючи реалії сьогодення ризик виявлення вибухонебезпечних предметів в Україні зріс в рази. Особливо це стосується деокупованих територій.

Відтак важливим є дотримання правил мінної безпеки, які повинні знати не лише дорослі, а й діти.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Знешкодити вибуховий пристрій, або локалізувати вибух можуть лише підготовлені спеціалісти після виведення людей із небезпечної зони.

Категорично забороняється:

- брати вибухонебезпечний предмет у руки, зберігати його, нагрівати та бити по ньому;

- переносити, перекладати, перекочувати його з місця на місце;

- намагатися розібрати;

- використовувати для розведення вогню, кидати, класти у вогонь;

- заносити в приміщення;

- закопувати в землю;

- кидати в криницю або річку;

- здавати на металобрухт;

- використовувати для виготовлення саморобних піротехнічних засобів – петард чи вибухових пакетів.

Алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних і підозрілих предметів:

- відійдіть на безпечну відстань (не менше 100 метрів) по своїм слідам;

- позначте палицями (одягом, камінням тощо) місце, де знаходиться підозрілий предмет;

- попередьте про знахідку інших осіб поруч;

- єдиним офіційним каналом повідомлень про виявлення підозрілих ВНП є дзвінок на екстрені номери “101” або “102”;

- не користуйтеся телефонами або іншими засобами радіозв`язку поблизу підозрілого предмету;

- не намагайтеся розібрати підозрілий предмет, витягти з нього вибухову речовину або детонатор;

- на небезпечну знахідку можна натрапити у неочікуваних місцях (поля, ліси, водойми, городи та руїни);

- активувати вибухонебезпечні предмети може навіть найменший зовнішній вплив (удар, струс, тертя, нагрівання).

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області