Рятувальники Рівненщини закликають дотримуватися правил пожежної безпеки під час жнивної кампанії

Дата: 28.06.2023 09:04

Пора жнив особливий пожежонебезпечний період. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність.

Тож звертаємося до аграріїв із проханням виконувати основні правила пожежної безпеки:

- перед хлібним масивом обов'язково потрібно розмістити попереджувальні знаки;

- перед дозріванням колоскових (у період воскової стиглості) поля повинні бути обкошені та оборані смугою не менше 4 м завширшки;

- перед роботою потрібно перевірити справність зернозбиральної техніки та агрегатів;

- із водіями, комбайнерами та іншими працівниками, залученими до збирання врожаю, має бути проведений протипожежний інструктаж;

- на кожному комбайні має бути не менше двох вогнегасників;

- на полі має чергувати трактор з плугом або бороною, а також бочка з водою на випадок пожежі;

- при виході в поле на комбайні має бути справний іскрогасник та заземлення;

- у період збирання врожаю заборонено спалювати стерню, післяжнивні залишки та розпалювати багаття на полях.

Також наголошуємо дотримуватись правил безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів під час жнивної кампанії.

В тому разі, коли пожежа чи інша біда все ж сталася негайно телефонуйте за екстреними номерами пожежно-рятувальної служби «101», або «112»!

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області