Правила користування пічним опаленням

Дата: 01.11.2023 15:18

З початком опалювального періоду пожежі через порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації пічного опалення частішають.

У зв’язку з цим рятувальники Держслужби з НС вкотре застерігають мешканців краю дбати про належний протипожежний стан пічного опалення:

• Не залишайте печі, які топляться, без догляду та не доручайте нагляд за ними малолітнім дітям.

• Не користуйтеся печами, які мають тріщини.

• Не розміщуйте паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором.

• Не використовуйте для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топливника.

• Забороняється застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.

• Забороняється здійснювати топлення печей з відкритими дверцятами топки.

• При влаштуванні пічного опалення не використовуйте для димових труб азбестоцементні й металеві труби та не прокладайте димоходи  опалювальних печей поверхнею горючих основ.

• Печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій, що відповідають вимогам будівельних норм.

• На горищах усі димові труби й стіни, в яких проходять димові канали, мають бути оштукатурені та побілені.

• Підлога з горючих матеріалів повинна захищатися під топковими дверцятами (топковим отвором) металевим листом розміром 0,7 x 0,5 м, що розташовується своїм довгим боком уздовж печі.

• Очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом усього опалювального сезону.

• Золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Дотримуйтесь цих простих, але необхідних правил, і ви збережете свою оселю та майно від вогню.

В тому разі коли пожежа все ж трапилася, не гаючи часу відразу телефонуйте до пожежно-рятувальної служби за номером «101».

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області

м м