Як захиститися від переохолодження?
На календарі ще осінь, а на дворі вже зима. А отже є всі шанси переохолодитися. Тож нагадуємо основні лайфхаки про те, як захиститися від переохолодження та обмороження.
Щоб не змерзнути – рухайтеся!
Навіть, якщо доводиться стояти чи сидіти на одному місці, робіть рухи пальцями, ногами, руками, розминайтеся. Рух – це тепло і корисно.
Не виходьте на холод голодним
У холодну пору нашому організму треба багато енергії. Візьміть з собою шоколад чи поживний батончик, якщо раптом треба буде відновити сили.
Захистіть обличчя та руки
Потурбуйтеся про теплі рукавички та шапку. Для захисту обличчя можна використати баф – це багатофункціональна пов'язка, яка гарно відводить вологу.
У вітряну погоду користуйтеся захисним (жирним), а не зволожуючим кремом.
Вдягайте кілька шарів одягу
Повітря, що потрапляє між шарами одягу, діє як ізоляція від холоду. Варто носити вітрозахисний і водонепроникний верхній одяг, щоби захиститися від вітру, снігу та дощу.
Слідкуйте, щоб ваші речі були сухими.
Носіть тремо- та спецодяг
Дуже зручна та тепла річ – термоодяг. Він існує різних видів. Наприклад, для активного руху на морозі обирайте той, що гарно відводить вологу. Якщо ж ваша активність буде не дуже високою, то потрібен теплозберігаючий одяг.
Зручне взуття на товстій підошві
Тісне взуття на тонкій підошві, відсутність устілки можуть створювати передумови обмороження.
Пам’ятайте, що грітися алкоголем – це дуже погана ідея. Він дає примарне відчуття тепла тільки на перший час, а потім навпаки сприяє переохолодженню.
Зігрійте близьких своєю любов’ю. Наразі це так важливо для кожного з нас.
Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області