1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Дата: 01.12.2023 11:56

Щороку відзначається в усьому світі 1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом, відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) і рішення Генеральної Асамблеї ООН, ухвалених 1988 року.

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини. Він вражає і поступово знищує клітини імунної системи людини, які захищають організм від інфекцій. Віл призводить до розвитку СНІДу впродовж 8-10 років.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки.

СНІД – синдром набутого імунітету. Від моменту зараження ВІЛом до вираження симптомів СНФДу може пройти понад 10 років.