День відкритих дверей: знайомимо з діяльністю органу пробації

Дата: 14.02.2024 08:45

5 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про пробацію», який наблизив Україну до міжнародних стандартів, визначив організаційно-правові засади для створення пробації України та забезпечив впровадження у державі нової системи заходів кримінально-правового характеру.

З нагоди 9-ї річниці Закону України «Про пробацію» на базі Вараського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області проведено «День відкритих дверей» на тему: «Пробація з громадою, в громаді, для громади».

Привітати партнерів завітали начальниця Служби у справах дітей Локницької сільської ради Наталія Курин та секретар Локницької сільської ради  Ірина Палей. Зустріч відбулася у форматі діалогу, під час якого учасники дізналися про основну мету та завдання пробації, що полягають в забезпеченні безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

Увагу гостей було зосереджено на досягненнях пробації, зокрема: триває перехід від паперового до електронного ведення справ суб’єктів у електронній базі – «Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту», робота із засудженими здійснюється за допомогою розроблених національних інструментів пробації таких як оцінка ризиків, індивідуальний план роботи засудженого та пробаційні програми.

Наприкінці зустрічі учасники обговорили напрямки подальшої співпраці у наданні суб’єктам пробації всебічної підтримки.

Особливу роль в ефективності пробації, для забезпечення безпеки суспільства, відіграє спільна, злагоджена робота із партнерськими організаціями, працівниками територіальних громад та її структурними підрозділами,  комунальними установами, представниками громадських організацій та волонтерами. Прийняття Закону України «Про пробацію» стало гарантом правового забезпечення для осіб, які вчинили правопорушення, отримати можливість змінитися без ізоляції від суспільства, збереження сімейних стосунків та звʼязків у громаді, подолання шкідливих звичок і зміна прокримінального мислення, отримання підтримки на шляху до змін та реалізації свого потенціалу, збереження роботи та житла.

Вараський РС філії

ДУ «Центр пробації»