День пам'яті Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2024 09:36

26 квітня в Україні та світі Міжнародний день пам'яті Чорнобиля. У 2024 році виповнюється 38 років від дня аварії.

Щороку в цей день проводяться пам’ятні заходи, виставки, щоб вшанувати пам’ять про трагедію та її жертв. Ця дата є нагадуванням про те, якою небезпечною може бути атомна енергетика, про героїзм ліквідаторів аварії та про наслідки цієї події для людей і природи.

Аварія на ЧАЕС стала найбільшою в історії техногенною катастрофою яка забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди довкіллю.Велика кількість радіоактивних речовин була викинута в атмосферу разом з димом, що призвело до евакуації жителів найближчих сіл та міст.

У грудні 2016 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу, а в Україні цей день почали відзначати з 1990 року.