День пам’яті та примиренння

Дата: 07.05.2024 09:01

8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, встановлений Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років».

Друга світова війна, яка тривала з 1939 до 1945 року, була одним із найкривавіших збройних конфліктів в історії людства. Участь у ній брали понад 60 держав.

Відзначати День памʼяті та примирення 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності.

З 2014 року символом памʼяті про Другу світову війну є червоний мак. Український інститут національної памʼяті заохочує використовувати «мак памʼяті» під час меморіальних заходів та у візуальних матеріалах на тему Другої світової.

Мак є визнаним у світі символом памʼяті за загиблими у битвах з часів Першої світової війни.