З Днем вишиванки!

Дата: 16.05.2024 09:31

День вишиванки в Україні відзначається щороку у третій четвер травня. У 2024 році День вишиванки припадає на 16 травня.

Свято вишиванки не є офіційним, але воно так припало до душі українцям, що вже декілька років поспіль його відзначають у третій четвер травня місяця. В цей день організовують різні конкурси. Фото у вишиванках викладають у соціальну мережу не лише жителі України, а також українці, які знаходяться за кордоном.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році започаткувала студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк, яку надихнув приклад одногрупника, одягнутого у вишиту сорочку. Тож дівчина запропонувала студентам та одногрупникам вибрати один день і прийти на навчання у вишиванках. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та викладачів, але вже наступного року свято розрослося по всій Україні і нині у третій четвер травня в Україні на вулицях міст і сіл можна побачити людей у вишитій сорочці.

Вишиванка символізує родинну пам'ять, вірність та любов у сім'ї, вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров'я, а також щасливої долі.

У вишитій сорочці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Кожен регіон в Україні має свої візерунки.