Показ документального фільму «Лізо, ходи додому!» для суб’єктів пробації до Міжнародного дня cім’ї

Дата: 16.05.2024 15:59

Міжнародний День Сім’ї відзначається щорічно 15 травня. В рамках діяльності кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA, модератором кіноклубу DOCU/CLUB при Вараському районному секторі філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області  Яною Чернявською, для субєктів пробації  було проведено показ документального фільму - «Лізо, ходи додому!».

Режисер  Оксана Бурая. Мама, родина… У цих словах поєднується доброта, ніжність, ласкава турбота, які супроводжують кожну людину всі роки життя. Ці безцінні й найдорожчі слова символізують нескінченну любов і захист. Але, не в цьому фільмі, на жаль… У героїні фільму - Лізи, життя похмуре і жорстоке, тому вона постійно тікає з дому і шукає прихистку в природи, де в неї свій світ — там панують ігри, музика й магія.
 під час заходу увагу присутніх було звернуто на ті прояви домашнього насильства по відношенню до героїні фільму – Лізи, адже, цей фільм - про неблагополучну сім’ю, про те - як маленьку Лізу зневажали, про те - як вона виживала у такому світі.

Переглянувши фільм «Лізо, ходи додому!», замислюєшся про спілкування батьків і дітей… Мабуть, відповідальність за ці стосунки лежить передусім на батьках. Через виховання, а саме на прикладі батьків дитина пізнає світ, переймає цінності, формується її ставлення та поведінка. Сім'ї, де процвітають скандали, неувага, конфлікти і нехтування інтересами один одного, не можуть вважатися ідеальним місцем для виховання дитини. Це звучить жахливо, але, на жаль, в сім'ях з малим достатком нерідко виникає специфічний тип проблем між дітьми та батьками. Присутні занурились в життя маленької Лізи і були просто обурені безвідповідальною поведінкою її батьків.
 Дякуємо Збройним силам України за можливість бути поряд із найріднішими, за кожен новий день. Шана й пам’ять усім загиблим.
 #docuclub
 #docu_показм